kiticka951

Brigáda: Plnění oblálek propagačním materiálem – máte s tím někdo zkušenost??

Nejlepší odpověď
Drap

Kdysi dělala něco podobného jedna známá, a velice brzy to vzdala. V žádném případě nečekej nějaké zbohatnutí.

Další odpovědi
anonym

Jo, docela monotónní makačka. Buď se letáky vkládají na automatické balicí lince, tam se jen doplňují zásobníky a na různých kontrolních bodech se odebírají a kompletují balíky ve fóliích. Další varianta je vlepování kupónů na přesné místo přesné stránky. A konečně u různých dívčích časopisů se přikládají různé rozměrnější propagační předměty před obalením do fólie.
Obdobně probíhá i tvoje vkládání do obálek, dřepneš si s ostatními k dlouhému stolu a strkáš a strkáš do zblbnutí, dokud ti nepísknou pauzu.
Většinou tam jsou ukrajinci, co ještě ani pořádně neumějí česky a další ti nejposlednější z posledních.

fablen

obdobnou práci jsem také nárazově dělala – nejdříve jsem ji vždy zkoušela cca hodinu přímo na dílně a pak jsem si ji teprve mohla odvézt domů a za 1–2 dny odvezla zpět. Většinou se na vše chvátalo, nebylo možné nechat si ji doma týden a při chvilkách pracovat.

Byla to slušná dřina – konečky prstů jsem měla zničené od lepidla, do obálek se vkládal leták (ten se nejdříve složil) a vzoreček, pak se obálka zalepila. Když jsem odměnu přepočítala na hodinu, vyšlo mi Kč 33,– 🙂 a to jsem fakt makala bez přestávky několik hodin a nepočítám cenu za benzín, protože firma sídlí cca 15 km od bydliště (cesta pro práci a zpět, odvoz hotové práce a zpět, za měsíc pro odměnu a zpět – peníze na účet neposílají). Rozhodně jsem si chtěla tuto manuální práci vyzkoušet tak toho nelituji, ale zbohatnout se na tom nedá v žádném případě.
Byla to pro mě změna od práce v kanceláři.