Brigáda- hod.mzda a příplatky…

Kromě své práce, vykonávám brigádu jako pokladní, mzda 70 Kč/hod, bylo mi však sděleno, že z těchto peněz budu míti pouze 48 Kč/hod, jelikož mám již jednu stálou práci,ostatní z částky 70 Kč/hod. mají 60 Kč/hod., nedostáváme příplatky za víkendy a za svátky, je tento postup správný, a kolik by správně měla činit moje hod. mzda, děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Takže v první řadě: žádná brigáda neexistuje. zákoník práce nezná pojem brigáda. Záleží na tom, v jakém poměru vůči druhému zaměstnavateli jste-dohoda o provedení práce, pracovní smlouva.
Dále nechápu váš dotaz:„…mzda 70 Kč/hod, bylo mi však sděleno, že z těchto peněz budu míti pouze 48 Kč/hod, jelikož mám již jednu stálou práci,ostatní z částky 70 Kč/hod. mají 60…“ kolik tedy máte?
Minimální mzda je cca 50,–Kč/hodina (vždy se jedná o hrubou mzdu!!!) Takže pokud to vezmu takto, tak máte 70 a opravdu čistého budete mít méně než ostatní. Z té částky zaplatíte sociální a zdravotní pojištění a 15% daň bez jakýchkoili úlev, jelikož případné úlevy uplatňujete u hlavního pracovního poměru.
Z toho plyne, že při 70/hod by bylo čistého: 51,–Kč/hodina ale to je hrubý výpočet, jelikož se částky zaokrouhlují.
Co se týče příplatků za svátek 100%, neděli, sobotu tak ty vám samozřejmě náleží.
Pokud však pracujete u druhého zaměstnavatele na dohodu o provedení práce, je možné určit pevnou částku jako odměnu za práci bez ohledu na to, kdy je vykonávaná.