FikeCZ

Brigada…

V unoru mi bude 15 a proto už se chci podivat na nějake brigy..Bydlim v Bruntále a tam teda brigadu no nwm..S jakými zkušenosti mate zkušenosti?Pro začatek bych vynechal roznašení letaku

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Možnost brigády není podmíněna jen věkem, ale ukončením základní školní docházky, přesněji AŽ po prázdninách.

A pojem brigáda v zákoně o zaměstnanosti nebo v zákoníku práce není. Jsou tam TUŠÍM 4 druhy „zaměstnání“

Dohoda o provedení práce, Dohoda o pracovní činnosti, Pracovní poměr, služební poměr.

U dohody o provedení práce můžeš pracovat pouze 150 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele (od ledna je to 300 hodin a od 10 tisíc už se platí pojistné)

U dohody o pracovní činnosti se pojištění už platí a maximálně je to na půl úvazku

Pracovní poměr je práce na plný úvazek se vším všudy

Služební poměr je práce pro stát, tam je to složitější.

Pokud tě něco k tomu zajímá klidně napiš – rádi odpovíme (teda někteří, určitě dostaneš vynadáno, že podobný dotaz tu už byl).