Diviška

Břemeno chůze a jízdy platí i pro novy dům postaveny na pozemku majitele, jenž už břemeno získá? Či musí zažádat znova?

Bremeno chuze a jízdy platí i pro novy dům postaveny na pozemku majitele který už břemeno ziskal.Nebo musí zažádat znova

Soused ma břemeno chuze a jizdy po naší cestě.Jeho syn postavil dum na protější jeho parcele.Získává břemeno automaticky také nebo si musí zažádat děkuji.

Odpovědi
Drap

Pokud se břemeno vztahuje pouze k původnímu majiteli, tak ano. Pokud se břemeno vztahuje ke všem částem pozemku, tak ne.

Mc Merkurion

… břemeno je zapsané v katastru a lze jej získat jen s vědomím majitele, takže nic nezískal …
… je důležité, zda je břemeno napsané jmenovitě (což v tomto případě asi nebude) a zda na vlastníky … předpokládám, že majitelé pozemku blabla umožní majitelům pozemku bumbum jízdu a chůzi >>> tj, postavil-li na stejné parcele, pak má břemeno, postavil-li na jiné, má peška a ne břemeno …