L Zee

brden, má známá nemá dopsud vyřízený občanský průkaz. je jí 20 let. její matka ji omítá poskytnout její (matčin rodný)

list, před nedávnem porodila, stojí ji kvůli tomu mateřská a porodné. prosím je možnost vyřídit op bez udání jednoho z rodičů??? doloží jen svůj rodný list a otcův

Nejlepší odpověď
Drap

Kopii lze dohledat v matrikách

Další odpovědi
anonym

V Česku se dá věřit čemukoliv,ale to,že ve 20-ti letech nemá OP nevěřím.To by musela být zavřená ve sklepě,ale to zase ne,kdo by ji „zhotovil“ dítě,že?

Michal Kole

Co jsem pročetl rady ministerstva vnitra http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx tak tam se nic nepíše o rodném listu rodičů.