Dzenkys

bratr mojí babičky má dceru a ta dcera má syna, co je syn ke mně?

vím, že bratr mojí babičky je můj prastrýc, dále nevím. Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do archivu. Ptejte se knihovny.

https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/existuje-nazev-pro-dceru-dcery-bratra-me-babicky

Pro Vás je bratr babičky prastrýc, jeho dcera je pro Vaši maminku sestřenice a pro Vás je to sestřenka. Pro jejího syna jako vzdálenějšího příbuzného se žádné pojemnování nepoužívá.

Další odpovědi
zjentek

Takový lidi jsou u nás na Prajzské všichni bratránci a sestřenice a jejich rodiče jsou pro nás všichni tetky a strejdové 🤷‍♂️, i když jim můžeme říkat i jménem, když chceme!

elkon

Nic, vzdálený příbuzný.

Dochy

U nás se říkalo „sestřínče“ ale oficiálně myslím pro to čeština výraz nemá.

Pepa25

Váš rodič (syn nebo dcera jemnované babičky) je bratranec nebo sestřenice jmenované dcery. Její syn je váš druhý bratranec (bratranec z druhého kolene).