dust8

Brali byste zavést v ČR kovovou stovku a i větší peníze?

obr. https://pixaba­y.com/photos/mo­ney-profit-finance-business-2696228/

Nejlepší odpověď
Kepler

Není žádný důvod

Zatím. Leda, že by inflace dostoupila výše desítek a více procent. Vlastně platím z 90% kartou, ale i tak uvažuji, jestli si mince nemám strkat do pytlíku. Ne vlastního, ale koženého u opasku.

Další odpovědi
Kelt

Ne

To by ti nevydal žádný bankomat a pak by to bylo strašně těžké v peněžence. A kovová mince ti spadne a zakutálí se, papírovou přece držíš lépe v ruce.

Edison

Bankovky mám rád

Rozhodně ne!!! Spíše bych nahradil mince bankovkami, co to jen jde.

Lukas27

Jiný důvod

Samozřejmě bych to nedělal ale je dost možné že tím jak se peníze stále znehodnocují, tak se to časem stane automaticky. Protože prostě 100 Kč za chvíli nebude mít takovou hodnotu jako má teď a zruší se bankovka, stejně tak, jako to bylo s papírovou padesátikorunou.

GM

Není žádný důvod

elkon

Ne

DoTazatel

Ano

Autista

Bankovky mám rád

dudu

Ne