KateBeckett

Jak se zbavit bradavic na prstech? Je mi 14.

Zdravím, chci se zeptat, jak se zbavit bradavic na prstě na ruce. Je mi 14, někdo říká, že samy po pubertě zmizí, ale nevíte, jak je účinně odstranit? Děkuji

Odpovědi
klumprt

Podle mě nezmizí a s pubertou nijak nesouvisí. Léčba u kožního lékaře je minutová záležitost, resp. zákrok silným zmrazením, pak asi týden puchýř, který se pak po zahojení odloupne i se zničenou bradvicí.
K domácí samoléčbě může poslouží mastička Kolodium. Mně však nepomohla a spolehlivě to vyřešil kožař.
Čekání na samozmizení bradavice nedoporučuju, protože jde o infekční nemoc, která se může časem přenést i na jiná místa po těle. A čím je bradavice starší, tím je hlubší a hůře odstranitelná.
Já jsem se dvěma (hřbet prostředníčku ruky a bříško palce u nohy) čekal takhle několik let (bradavice člověku víceméně nevadí) a kožař pomohl pomocí zmražení tak, že si nemůžu stěžovat. Sice to chvíli pálí jako čert, ale jsou spolehlivě pryč a bez jizev. Ale pálí i to Kolodium, takže já bych šel rovnou do ordinace.

Janilivi

Doporučuji Verrumal. Bez jakéhokoliv problému odstraní i velké. Je to jako lakování bezbarvým lakem. Vůbec to není cítit a po nějaké době se prostě sloupne. Když jsem použila něco jiného, nepomohlo to a tak jsem musela na zmrazení, což bylo hodně nepříjemné.
A s pubertou to podle se nesouvisí, protože já ji měla poprvé v 2.třídě. Přeneslo se mi to na chodidlo, když jsem byla v aguaparku. Sprchy nejsou hold moc čisté a může se to stát. Teď si beru žabky a žádné problémy nejsou.

dr.luha

Na tyto potíže se doporučuje práškovaná hlíva ústřičná. Úplné vyléčení se projeví po třech měsících pravidelného užívání. Hlívu je vhodné objednat přímo od výrobce – pěstitele.