Heřman

Bouřka a její následky.

Příklad: Dne 5.7.2012 kolem 21:30 hodin udeřil blesk (dost blízko mého domu). Co dále se stalo v mém domě bylo to že v okamžiku co udeřil blesk tak začal zvonit zvonek všechny mobily se rozsvítí a digitální budík začal blikat. Co všechno může způsobit blesk blízko domu. A stránky které se orientují na bouřky (jak vznikají, zanikají, co dokážou atd.).

Odpovědi
www

Co se týče vývoje bouřkové oblačnosti, vzniku i zániku bouřek viz např. CHMÚ.
Vliv na elektrospotřebiče najdeš v odkazu.

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=Bou­%C5%99ka+a+elek­trospot%C5%99e­bi%C4%8De&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&sky=­ee&redir_esc=&hl=cs&

Mapel

To je jednoduché v oblasti elektrického výboje – blesku se vytvoří velmi silné elektromagnetické pole, kde se indukcí přenese do kovových částí s dobou odezvy 100ms. Připojený svodič musí být schopen vyzkratovat výboje až 60kA v rozmezí 8/20us. Běžný stav současných staveb je, že se podceňují svodiče na přívodu a pak jsou následky jen údivem, jak je to možné. Podrobnosti jsou např. na www.saltek.cz.

venkovan

To ještě nevíš, kdy se začne sypat počítač. Mne se sesypal do půl roku po podobném úderu v okolí domu v rovině set metrů. Nějak se to dostalo do kabelů, takže postupně se PC začal rozpadl.

elektro???

Helevždyť to všechno zničí!!