Avatar uživatele
Registrovaný

BOURANI JADRA V BYTĚ

DOBRÝ DEN,CHTĚLA BYCH PORADIT,MÁM BYT V OSOBNÍM VLASTNICTVÍ A DĚLALA JSEM REKONSTRUKCI KOUPELNY,NECHALA JSEM ZBOURAT JADRO A NECHALA POSTAVIT Z CIHEL,KOUPELNU MÁM VĚTŠI O 18-CM,TÍM PÁDEM MENŠI KUCHYN O 18-CM,ALE NIKDE NA UŘAD JSEM TO NEHLASILA ŽE BUDU BOURAT JADRO,JINAK JSEM DO NIČEHO NEZASAHOVALA,MYSLIM PŘIČKY ATAK DÁLE.ZNÁMEJ MĚ ŘIKAL ŽE MUŽU DOSTAT VELKOU POKUTU NEBO ŽE BUDU TO MUSET ZBOURAT ŽE JSEM TO NEHLASILA,MÁM STRACH,PROSÍM PORADTE,MOC DĚKUJI,

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jste změnila umakartové jádro za zděné, nezasáhla tím nikde do konstrukcí, tak by na to mělo stačit ohlášení. Dodatečně bych požádal o přestavbu jádra. Myslím, že by neměl být problém

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Výměnu zařizovacích předmětů a obkládání stávajícího umakartového jádra je možno dle nového stavebního zákona provádět bez stavebního povolení. Je však třeba tyto realizované úpravy nahlásit na bytové správě.
Demontáž umakartového jádra a jeho nahrazení sádrokartonem se již neohlašuje stavebnímu úřadu. Pokud je však jádro vyzdíváno, je nutno uvažovanou stavbu stavebnímu úřadu ohlásit. V případě záměru realizovat v bytě navíc i bourání v panelových stěnách (např. nové prostupy do pokojů apod.), je nutno s ohledem na zásah do statiky domu požádat o stavební povolení. Obdobný postup (pro stavební povolení) platí i v případě takové změny dispozice bytu, že je nutno realizovat nový plynový rozvod.

z netu


Avatar uživatele
Zlatý

Být Vámi, tak bych to celé zlegalizoval. To si myslím já, přestože vím, že je řada podobných bytů, kde si s přestavbou nikdo hlavu nelámal a prostě ji provedl.
Ono jde hlavně o to, aby vaše rekonstrukce nenarušila statiku v domě...
Poptejte se po známých, zda nemají známého statika, pozvěte jej, ať se na Vaši přestavbu podívá... ten Vám řekne, jak jste konstrukci domu zatížili...a zda to něčemu vadí.
Vypracuje Vám posudek.. součástí jsou plány před rekonstrukcí a po ní. Pokud se jedná o panelový dům, plány bych sháněl u správce domu = bytového družstva apod....


Avatar uživatele

A ke všemu ještě maj problém c CAPSLOCKEM.

Pokud budete trvat na tom , že chcete realizovat svoji přestavbu bytového jádra bez stavebního povolení i bez ohlášení stavebnímu úřadu, musíte splnit dvě základní kritéria:

Musí se jednat o výměnu stěn bytového jádra za materiál o stejné nebo velice podobné hmotnosti
Musí být zachována původní dispozice bytu, kterou vytvářelo bytové jádro

Doporučujeme vždy vaši plánovanou rekonstrukci bytu či bytového jádra ohlásit majiteli bytového domu/ společenství vlastníků, bytové družstvo apod./. Dále doporučujeme informovat se předem u vašeho příslušného stavebního úřadu na jejich stanovisko k ohlášení stavby či stavebnímu povolení právě k jejich výše uvedenému nejednotnému postupu.

Zdroj: http://www.polir.cz/info/rekon strukce-bytovych-jader/dulezit e-informace/


Avatar uživatele
Zlatý

Taky jsme to předělávala a nevím o tom že bych měla platit pokutu.
No asi to bude tím že nemám známého.:)))))
Doplňuji:
No to je hrůza,jdu zařizovat.
Díky za otázku následně za odpovědi..
Jo člověk se stále učí.


Avatar uživatele
Zlatý

Myslím si,že v odkazu jsou možné varianty postupu dobře vysvětleny.

http://www.polir.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel ohlásit se to musí. Pokud to zasahuje do nosné konstrukce nebo to bude více omezovat ostatní nájemníky v domě ve společenství vlastníků bytů je potřeba ještě jejich souhlas.

Myslím,že odstranění stavby bylo dost technicky složité, protože každý soudný člověk musí uznat že 50 let staré jádro je víc problémů (např. plísně) než moderní zděné a instalace podle nejnovějších norem.

Úřady by měly víc medializovat co je potřeba dělat. Ne každý si čte v zákonech a nekdy jsou zákony tak absurdní že to člověka ani nenapadne.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 927
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.