Lucimia

Boural jste někdo interiérové dveře do oblouků?

Nebyl problém s překlady? Moc děkuji za jakoukoli zkušenost či radu.
Doplňuji:
Já jsem vás, Panenko, asi nepochopila. 🙂
Když se barák stavěl tak ty překlady jsou tak vysoko, že když budu dělat oblouk, tak ty překlady nebudu muset dodělávat nad tím obloukem..? 🙂 Asi to blbě popisuju…

Odpovědi
panenka

Ted jsem se vám LUCIMIE ptala manžela,a ten mi řekl (pracuje v zednictví)že překlady se dávají nad oblouk pak se dává až ten překlad takže potíže s tým mít nebudete.

Manžel vám LUCIMIE vzkazuje že bourat dveře do oblouku se nedají,musí se první vybourat pracovní otvor vložit Ramenát a zhotovit (vyzdit)klenbu z plných cihel a pak se můžou udělat interierové dveře do oblouku.

FOG

Nevim,jestli jsem pochopil spravne otazku?
Jsem stavar,ale myslim si,.ze pokud tam uz uz byly jednou obloukove dvere ,tak je „asi " pro ty "budouci -rovne – pravouhle“ dost mista na vsazeni,protoze preklad je celkem vysoko.Ten,ktery je posazen vodorovne nad dvermi- okny.
Pokud je to stavba starsi a jsou preklady staveny do „oblouku“ – do „klenby“,musite asi vybourat oblouk az do teto vyse a vsadit novy preklad a zbytek dozdit.
Tzn.
Vsadit novy vodorovny preklad nad novym obloukem okna a zbytek dozdit.

elektrikář

Bourat dveře do oblouku ve skutečnosti nejde.
Je možno posunout překlad výš pokud to jde pro zajištění stability zdi. Pod tím vystavět oblouk z cihel na dřevěné formně. nebo použít hotový obloukový díl