Rokio

Bourají se v zemích, kam hojně migrují muslimové, kostely a staví se místo nich mešity?

Nebo se kostely nechávají na pokoji a dochází ke stavbám mešit na místo jiných budov, či na volných pozemcích? Nebo je to úplně jinak?

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslíš v Evropě? Ne, kostely se nebourají, muslimové si staví nové mešity. Ani v historii a mimo Evropu se moc nebouralo, radši kostely přestavěli. Jako např. chrám Hagia Sophia v Istanbulu.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jak kde, von i takovej Žižka pálil a ničil kostely >>> a to bylo u nás …

ivzez

Je to úplně jinak.

Zatímco my tady stavbu mešit a modliteben příchozím povolujeme,
jinde se boří nebo zapalují kostely, které tam stály řadu let…