hawranek

Boule v jazyku, co s tím?

Dobrý den, včera během dne mně začal bolet jazyk (mám v něm víc jak rok piercing, občas se mi stává, že když se mi změní tlak, natače a bolí), postupovala jsem tedy jako normálně a na noc si piercing vyndala. Bohužel jazyk dnes celý den také bolel, dokonce jsem v místě, kde je normálěn piercing, našla velkou bouli (pravděpodobně hnisovou). Může to souviset s tím, že mi již nějakou dobu není dobře a předevčírem mně začalo bolet v krku, zčervenaly mandle a zvětšili se uzliny (aneb nadšeně vítáme angínu?)?.....

Nejlepší odpověď
roxy52

Kdyby sis místo nějakýho Pircingu koupila pořádně teplou bundu a kulicha,tak nebudeš mít žádnou angínu ani bouli na jazyku .

Další odpovědi
Terryle

Souviset to určitě může – pokud máte bacily v krku, tak je máte i v puse a pokud se u piercingu udělala třeba jen malinká ranka, tak se tam mohly dostat a vznikl zánět.
Auuu, musí to bolet jako blázen…

Je ta boule hluboko, nebo na povrchu? Pokud je to na povrchu, pokusila bych se ji rozšťournout a hnis dostat ven, bolest nebolest. Pak se neuvěřitelně uleví.
A pozor na piercing – mám zkušenost, že vyčištěné hnisavé rány hrozně rychle zarůstají, tak pozor, ať nezaroste i dírka. Jednou mi zhnisalo ucho, vyndala jsem náušnici, bolák praskl, vyčistila jsem ho a že počkám, až se to zahojí… a za dva dny jsem už náušnici málem nedostala zpátky.
A dezinfikovat – slaná voda, slivovice, cucací bonbóny na krk; případně zhnisaný místo potírat tea tree olejíčkem.

Zkuste ještě den, dva počkat – hnisavý boláky většinou potřebujou čas, než „uzrají“ a můžou prasknout. Pokud to je hluboko a nelepšilo se to, tak bych radši zašla k doktorovi, ať to otevře a vyčistí – infekce se odtamtud pak zase může šířit zpátky do krku nebo kamkoli jinam.

Terryle

Ehm, tak nejúspěšnější rada mě fakt pobavila :o/ slečna sem tuším nepřišla proto, abyste ji kritizovali za ozdobu těla a poučovali, jak se oblíkat, ale aby jí někdo poradil… mimochdoem, vy ji znáte, že víte, že nenosí kulicha a pořádnou bundu?

A angína nebo nemoc fakt s oblíkáním souviset nemusí. Stačí mít oslabenou imunitu a můžete se oblíkat, jak chcete, ale stejně chytnete cokoli, co letí kolem… :o/