dust8

Boudou snad v budoucnu nějaká omezení, co se týká naprosté svobody myšlenek v mozku?

Odpovědi
Kelt

Jiná odpověď

Myslet si můžeš i teď, co chceš, na to nepotřebuješ zákon. Ale některé myšlenky bys neměl sdělovat okolí. Může to zajímat policii, psychiatrii a jiné. A stejně tak si můžeš myslet, co je podstatou temné hmoty a temné energie. Tvé myšlenky ti nikdo neukradne.

Kepler

Ne, protože...

Naše myšlenky jsou už dávno ovládnuty, aniž bychom si toho byli vědomi. Globální manipulace…

orwell

Ano, protože...

Dá se to předpokládat, protože už dnes existují systémy přímo napojené na mozek, které umožňují ovládat např. robotickou končetinu nahrazující končetinu chybějící po úrazu. Dokonce s využitím internetu se zmíněná končetina může nacházet kdekoliv na světě, nejen u těla vlastníka. Zrovna včera bylo možno zhlédnout v TV (Prima ZOOM) pokusy ze kterých se tají dech. Zcela vážně se uvažuje o propojení lidského mozku s počítačem pomocí nanotechnologie a v podstatě vytvoření kyborga s úžasnými vlastnostmi. Vývoj zadal a financuje E. Musk.
No a jak víme, každý počítač se dá hacknout. Takže nejenže „tvoje“ myšlenky v budoucnosti nemusí být pouze tvoje, ale navíc mohou být i změněny s určitým záměrem a tím pádem i tvoje chování. Zní to jako fantasmagorie, ale je to tak. A protože všechno, co se dá zneužít, se taky zneužije, bude to na tomto světě ještě zajímavé. Mně to tedy může být jedno a myslím, že tebe se to taky ještě nedotkne. Ono to zase tak rychle nepůjde, ale pracuje se na tom fest. Samozřejmě s těmi nejlepšími úmysly.

Pepa25

Jiná odpověď

Autocenzura funguje od začátku, co lidstvo myslí. I pravěký člověk brzy pochopil, že na některé věci má raději ani nemyslet, aby se své tlupě přežil …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.