ten který je

Boršč a případné rozdíly.

Dobrý den,jsou nějaké rozdíly mezi ukrajinským a ruským borščem?V jakých ingrediencích je případný rozdíl?Díky.

Nejlepší odpověď
hanulka11

ukrajinský boršč se vaří z vepřového masa a ruský z hovězího

Boršč je druh polévky z červené řepy, oblíbený zejména v ruské a ukrajinské národní kuchyni, polévky podobné boršči se vaří i v Polsku (baršč) a Bulharsku. Základem boršče je vývar z kostí a masa (obvykle předního hovězího pro ruskou nebo vepřového pro ukrajinskou variantu boršče) a směs osmažené zeleniny (červená řepa, někdy brambory, mrkev, zelí, cibule). Zelenina se krájí na nudličky, osmaží se na tuku a lehce se zahustí zásmažkou, následně se rozředí vývarem, doplní se vařené maso a polévka se dochutí octem a cukrem do příjemně navinulé chuti. Bohatší boršč se doplňuje nakrájenou uzeninou a podává se se zakysanou smetanou

Zdroj: podle seminární práce

Další odpovědi
anonym

Rekla bych,ze ukrajinsky si zaklada na syte cervene barve a repa se pred tepelnou upravou postrika octem.Je zaklad hovezi maso.Ale je to opravdu pochoutka.