Noga

Proč Border vypadá jinak na různých monitorech?

Je to grafika ke stránkám. Používám notebook, ke kterému mám připojený externí monitor na který mám rozšířenou plochu. Mezi hlavičkou a dalším DIV mám 1px border > následující kód

border: 1px rgba(255,255,­255,0.5) solid;

Na monitoru notebooku se border zobrazuje plnou bílou barvou, spíše jako kdybych použil pouze rgb místo rgba. Když okno chytnu a přetáhnu na externí monitor, najednou se to zobrazuje tak jak má – bílá je napůl průhledná. Je to pořád ten samý prohlížeč, jen si okno přehodím jinam. Nechápu proč se to zobrazuje rozdílně.

Na obrázku je nalevo screenshot monitoru notebooku a napravo screen externího monitoru.

Setkali jste se s tím někdy? Jak se toho zbavím?

Obrázek – https://db.tt/e7vEN9W0

Doplňuji:
Nakonec jsem ten border musel zrušit a vytvořit místo něj nový absolutně pozicovaný DIV (width=100%, height=1px) a na něj použít průhlednost. Problém byl asi ve spojení několika věcí.

  • fotka v pozadí měla nastaveno „background-size: cover“ (které ale potřebuji), když jsem to zrušil tak to fungovalo na obou monitorech.
  • css box model – že se border nezapočítává do velikosti elementu. (použitím box-sizing se nestalo nic)
  • a jak psal Matesax – hardwarový problém

Odpovědi
arygnoc

nezbavíte sa toho.

každý monitor zobrazuje inak.
podobne i každé oko vníma inak (na tom istom monitori) – mám na mysli oko=človek.

:-Q

anonym

Problém samozřejmě není v monitoru, avšak v převodu VESA informací z portu přes CR4 do promítacího pole. Proto je potřeba přenášet oddělené informace – takzvanou „hodnotu průhledných pixelů“. A protože prohlížeče používají vektorovou grafiku, tento převod probíhá v jediném okamžiku. Proto u PC, které mají starý způsob – VGA , se tento problém objevovat může a bude. Místo používání RGBA tedy používejte filtry. Tedy ma matku hoďte průhlednost a nechce ji přesahovat o 1px. Tak to bude vypadat jako border a přitom všude pojede transparentnost… (filtr opacity) Ovšem ne na matku, ale spíše na element podkladový – protože když to hodíte na matku, bude průhledné i dítě – to záleží na tom, co chcete…
Doplňuji:
Vlastně bude nejlepší, když jen matka bude přesahovat a mít v pozadí PNG 1×1 PX s uloženou hodnotou průhledných pixelů…