Kris tyn

Border kolie X Kanadský retvívr.

Jaké plemeno by jste doporučili mírně pokročilému člověku. A jaké by jste si vybrali vy ?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, co máte na mysli „mírně pokročilý člověk“, zda se jedná o věk nebo úroveň znalostí z kynologie. Pokud se jedná o „pokročilost“ v pejskaření, asi Vaše znalosti nebo zkušenosti budou hodně mírně pokročilé a spíše teoretické, protože plemeno „Kanadský retrívr“ neexistuje.
Je několik uznaných plemen retrívrů a labradorů, které pocházejí z oblasti Kanady a severní Ameriky , Skotska a Anglie (Labradorský retrívr, Chesapeake Bay retrívr, Zlatý retrívr pochází ze Skotska, Curly-coated retrívr- Anglie, Flat-coated retrívr- Anglie, Nova Scotia Duck tolling retrívr-Kanada…), všechna tato plemena
se vyznačují výrazným aportovacím (retríver znamená ve vzdáleném významu přinášet) a mírnou, neagresivní povahou.
Border kolie je naopak hyperaktivní plemeno s velkou potřebou pohybu, zaměstnání a na rozdíl od labradorů a retrívrů je poměrně samostnaná a výrazně sebědomá. Pokud se jí nedostane důsledného vedení a dostatek možností vybití energie, může být frustrovaná a může se stát i poměrně agresivní (dominantní ) nebo obtížná při nepřítomnosti majitele (z nudy může ničit zařízení bytu nebo kotce atd.) .
Vzhledem k tomu, že jste patrně začátečník nebo spíše teoretik, doporučovala bych rozhodně vybrat si některé plemeno mezi retrívry a labradory. Jsou spíše klidnější a submisivnější povahy na rozdíl od borderek.
Bohužel téměř všechna plemena retrívrů a labradorů i borderek jsou nějakou dobu na vlně popularity, takže sehnat kvalitní štěně s určitou zárukou na vzhled, povahu
a zdraví je pro laika poměrně obtížná . Tato plemena jsou výrazně zatížena
na problémy s pohybovým aparátem atd.
V každém případě tedy doporučuji pořídit si čistokrevné štěně (tedy
s rodokmenem – s PP) z nějaké tradiční chovatelské stanice, která se chovem určitého plemene zabývá delší dobu a ne až od doby kdy začalo být populární. Obraťte se na chovatelská klub atd. kde vám poradí a doporučí všechno,
co potřebujete. Pokud budete chtít nějaké odkazy nebo webové adresy, napiště mi vnitřní poštou, ráda poradím.

Další odpovědi
Drap

Záleželo by na tom, kproč si psa pořizuji a co s ním chci dělat. Osobně bych si vybral kolii

mojitek

Novoskotský kachny lákající retrívr alias kanadský retrívr je o něco vhodnější nežli Border kolie -z těchto dvou možností.Ale jak už tu bylo řečeno-záleží jaké máte vůbec podmínky pro chov.Mimojiné-pokud nemáte domek s alespon malou zahradou tak se určitě poohlídněte po jiném plemeni.

Jiřídarebna

Zdravím, prosím zajímalo by mne, jaké pamlsky kupujete pro svého psa? z hlediska složení, které jsou nejlepší?

Petrovskalui

Pokud hledáte opravdu kvalitní pamlsky pro svého psą, tak doporučuji https://krmivo-brit.cz/cs/brit-functional-snack, podívejte se schválně na složení, lepší nenajdete.