Cassius98

Border kolie vs. australský ovčák?

Hledám sportovního psa, který by byl naprosto neagresivní, komunikativní, takový závisláček, byl chytrý a učení ho bavilo. Chci, aby byl středně velký a vhodný na psí sporty. Rozhoduju se mezi border kolií a australským ovčákem, taky se mi líbí bearded kolie a kolie krátkosrstá.

Nejlepší odpověď
anonym

O každém plemeni se podrobně dozvíš co potřebuješ na netu. Tady už ses ptala ( a nejenom ty, takže spolupracuj s místní vyhledávací lištou). Všechna vyjmenovaná plemena jsou původním posláním ovčáci bez ohledu na název plemene, velmi aktivní a kromě rozdílů v charakteru, jsou i značné rozdíly v nárocích v péči o srst. Prostuduj si co potřebuješ a rozhoduj se uvážlivě.

Další odpovědi
Drap

Už jsi se ptala jednou na to samé. Pokud nemáš dostatek kynologických zkušeností, bude lepší pro tebe kolie

iwrana

A co šeltie?Menší než kolie a má všechny vlastnosti ,co hledáš.