BlackBoy

Bolo už úplne zatmenie Slnka pričom nastala tma a zima a bolo pozorovateľne zo Slovenska?

Odpovědi
anonym

Ani při úplném zatmění nenastane tma, jen se ´výrazně*)´ setmí a ochladí (i když není samotné zatmění kvůli oblačnosti pozorovatelné.
Třeba tady http://eclipse­.gsfc.nasa.gov/so­lar.html máš přehled zatmění (včetně polohy středu).
___
*) míra je závislá na poloze pozorovatele vůči centru zatmění

Naprostá tma nebude ani když slunce vyhasne. Mléčná dráha na nás svítí asi jako 1/300 měsíce v úplňku. :)