arygnoc

Bolo Apollo 17 skutočne (zatiaľ) poslednou návštevou ľudstva na Mesiaci?

(s ľudskou posádkou) (okrem Cimrmana, samozrejme).
Alebo sa jedná o mýtus a boli uskutočnené (alebo sa i uskutočňujú) i ďalšie lety programu Apollo, lebo na Mesiaci Američania „niečo“ našli?
Dal by sa taký program utajiť (viď fikcia Star Gate, Apollo 18 a iné pokusy o utajenia).

Nejlepší odpověď
Ar

arygnoc, podle oficiálních zdrojů NASA bylo A 17 oprvadu poslední. Dle dalších zdrojů lidé na měsíci nebyli nikdy. Co je nepochopitelné, že minulý týden američani přiznali, že nemůžou najít vzorky hornin z měsíce. Někam se stratily.
No a teď babo raď kde je vlastně pravda.

Další odpovědi
MK44

Utajit pilotované lety na Měsíc je velmi snadné. Tedy před Papuánci nebo před naší domovnicí. Před SSSR v době studené války nebo nyní před Rusy, Číňany, Íránci a podobnými vlčáky by to asi šlo těžko.
Vzorků hornin navozili jak Američani tak Rusové spoustu. Po ukojení počáteční zvědavosti se tváří, že nenašli nic, pro co by se vyplatilo se tam vláčet. Dokonce ty vzorky dávali vědcům z jiných států. Na druhou stranu se investovalo do pokusu, kterým se zjištovala přítomnost kyslíku v oblastech u pólu. Prý by se dal využít k dýchání nebo jako palivo pro stálou obydlenou základnu. Ale vydržovat základnu, když se tam „nic“ nenašlo? Tak nevím.
Ad Ar: Jestliže NASA ztratila o vzorky zájem, nedá se vyloučit, že byly rozkradeny na objednávku „sběratelů“.

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pristani-na-mesici-v-roce-1969

arygnoc

Za mosojovu odpoveď sa mi podarilo dať dva palce.
Heh.

Za odpoveď (799 dní starú) a odkaz na ňu.
To som šikula, čo?