paul1

Bolívá Vás někdy na hrudi? Jak se říká „za kravatou?“?

Mně tam začalo bolet před lety, svěřil jsem se manželce (zdravotníčka), ta mne poslala k doktorovi s tím, že možná mám anginu pectoris, u této nemoci je to jeden z příznaků. Někdy to bolelo víc, někdy méně. Jiné příznaky jsem ale neměl (vysoký tlak, ztížené dýchání, bledost). Závodní lékař mi po vyšetření nenašel nic. Když jsem pak přišel domů, tak mne napadlo si toto místo stlačit. Ozvalo se hlasité praskání a bolest zmizela. Od té doby se takto „léčím“. Trochu vypnu hruď, položím si na bolavé místo dlaň, na ni dlaň druhé ruky a stlačím. Někdy to jen trochu lupne, ale někdy je slyšet praskání i na 2 metry a bolest je pryč. Co se v hrudní kosti děje, netuším, ale pomáhá mi to.

Nejlepší odpověď
Kepler

Napadá mě paralela s košem z vrbového proutí. Dokud není přeschlý, tak nepraská a nevrže. Možná to tak nějak bude i s tvým hrudním košem. Teda ne, že bys byl seschlý stařeček 😊, ale ta spojení mezi žebry a hrudní kostí už nejsou tak pružná. To je ale jenom moje blbá domněnka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

paul1

Pro „Kepler“ : Vystihnul jsi to dokonale, bude to tou mojí 80+ letou kostrou, zajímavé je ale, že to praská jen mezi žebry (tedy teď jsem si vzpomněl, že někdy i v koleně). No možná to pomůže někomu, kdo má podobné problémy a bude vědět jak se jich zbavit.