SpiderRoy

Bolí žížalu napíchnutí na rybářský háček?

Nejlepší odpověď
anonym

Žížala má žebříčkovou nervovou soustavu. Dá se předpokládat, že má i nějaké centrum bolesti. Bolí ji to určitě.

Teta Wiki a strejda Google vědí:

Nervová soustava[editovat]
Anatomie žížaly obecné: 1 – mozkové ganglium, 2 – hltan, 3 – srdce, 4 – mezičlánková přepážka, 5 – semenné váčky, 6 – žláznatý žaludek (vole), 7 – svalnatý žaludek, 8 – střevo
Nervovou soustavu tvoří nervová ganglia, která jsou segmentálně uspořádaná. Hovoříme o gangliové nervové soustavě žebříčkovitého typu. V přední části těla se nachází nadjícnové a podjícnové ganglium, jež jsou vzájemně propojená nervovým prstencem. Z podjícnového ganglia pak vybíhají na břišní stranu těla dva nervové pásy tvořící ganglia v každém tělním článku. Tato ganglia jsou propojena příčnými a podélnými spojkami, které se nazývají konektivy (podélné) a komiskury (příčné).

Další odpovědi
beer

Jestli vnímají červi bolest v pravém smyslu slova se ještě neví. Dokázáno je to u obratlovců a členovců.
Nižší orgaismy (plži, červi..) ale poranění vnímají – sice trochu jinak, ale cítí to.

Zdroj: Studium, net…

mosoj

Bolí prase nebo kuře když ho zabíjí.
Nevím, neznám nervovou soustavu žížaly. Stačí pohledat.

pája139

žížala nemá mozek, nevím jestli jí to bolý ale asi jí to nějak vadí, protože se kroutí.

marci1

Myslím, že ji to určitě bolí.

honza19hk

řekl bych,že ano jako každé zvíře. I slimáka bolí když ho posolíš.

gobls

Určitě to nějak vnímá, ale nejspíš ne tak jako třeba člověk. Jistě to ale dost intenzivně bolí tu rybu, které se potom zapíchne háček do huby. A často bezdůvodně, jen pro lidskou zábavu.