JájsemRaibek

Bolí výboj defibrilátoru?

Pokud lékaři, popř. laik provádí pomocí defibrilátoru elektrický výboj na rozběh srdce, bolí tento výboj daný do těla?

Odpovědi
Kepler

Příjemné to asi moc není, jako každý el. kopanec, ale postižený o tom neví, protože je v bezvědomí.

cochee

Mám pocit, že když se dává výboj z léčebných důvodů (při neemergentním stavu), například se takto napravují fibrilace srdečních síní a tento zákrok defibrilátorem se pak nazývá elektrická kardioverze, tak se pacient uspává. Takže ano, při vědomí pacienta bolí.

mosoj

No je to pěkná darda. Prostě jako výboj elektrického proudu do půlky těla. Můj příbuzný to několikrát zažil a jednou v okamžiku výboje se těsně před tím probral a lékař to nezaznamenal. Takže může popisovat. Doktor se pěkně vyděsil když mu to popisoval.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.