hapiky

Bolí Vás ženy ještě zadek od karabáče?

Bolest přejde, ale hezký zážitek zůstane.
Moje švagrová se vybavila polštářem na zadku, tak to odnesly nohy.

Nejlepší odpověď
elkon

Silou tluče jen debil, který zneužívá symboliku. Není co dodat.

Další odpovědi
annas

Karabáčem , resp. důtkami či bičem, se nikdy u nás žádný koledník neobjevil. Možná za jiných podmínek, tedy v jiném místě bydliště, Nevím, kde se výraz karabáč používá.

U nás kluci symbolicky „mrskají“ pruty, mrskáčem, tatarem, pomlázkou,, slovensky pak korbáčem.

Podle pověry budu zdravá, zdraví přece za několik „ran“ stojí!

mosoj

Trapné!

nyjono

O jakém hezkém zážitku to píšeš???
To ve svých letech ještě nevíš, že jde o symboliku???

marci1

Od symbolického, jemného „vyšlehání“?

Malvína

Ne. Zaprvé k nám nikdo nepřišel a zadruhé jsem nikdy nedostala tak, ze by mě to muselo bolet. Šlo o symbolické a velmi lehké vymrskání pomlázkou. Silou nějakou ženu takto mlátit mi přijde neuctivé, trapné a hlavně to není nic spojeného s tradicí!

hapiky

nyjono elkon: Pokud nevíš co je ironie, není co dodat.
Trochu to musí bolet, jinak by to bylo o ničem.

Kepler

annas: ve Slezsku se pomlázce z vrbového proutí skutečně říká karabáč. Na Valašsku se kromě toho používají i větvičky jalovce (což rád nevidím, protože jde o chráný druh). Šlehá se po holých nohách nebo pod zvednutou sukni. Je to děvčicu hodně nepříjemné a tak se často vymódí do pořádně tlustých tepláků. Není nad folklór!

annas

Díky. Nehledela jsem, kde se pomlázce říká karabáč.

Proto jsem napsala, že bych se msuela přestěhovat. Jinak se karabáč používal při robotě.