Komik

Bolí trhání zubů ?…

Chci mít rovnátka protože mám křivé špičáky a doktor ( Zubař ) mi chce vytrhnou stoličky 2 mám si je nechat vytrhnout. Bojím se že to bbude bolet.
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
zl@tk@

Nebolí. Dostaneš injekci, kterou ti opíchá celý ten bolavý zub – toto je trochu nepříjemné, ale vydržet se to dá. Samotná extrakce se projeví jen jako křupnutí a ty nic neucítíš. Aspoň takto to funguje u nás. Ta injekce vydrží několik hodin tak necítíš žádnou bolest. Postupně dáseň přijde k sobě, ale to už je " brnkačka " . Schválně napiš potom jak jsi dopadla. A ještě poznámečku: Na tu injekci máš nárok a pokud by na ni doktor " zapoměl " tak mu ji připomeň. Budeme ti držet palečky.

Další odpovědi
terry

Trhání zubů bolí. Je to prostě trhání.
Ale když ti dá injekci, tak to nebude tak hrozný. Bude to bolet až po odeznění injekce a méně.

Drap

Někoho bolí, někoho málo. S injekcí je to sranda, ani to neucítíš.

Banshee

Mě trhal dokonce 4 zuby najednou a dal mi injekci takže to nebolelo. Ani potom mě to vůbec prostě nebolelo. Tak nevim, asi jak koho a jak kterej zub:)

Ella

bolí, a hlavně stoličky. Ale neboj, zubař ti dá umrtvující injekci a nebude to tak hrozné. Říkej si, že to za rovný a pěkný chrup stojí :)

hanulka11

Bolí, ale kdo chce parádu nosit musí něco zkusit jak se říká …nemysli si budou tě bolet i zuby od rovnátek ,protože rovnátka ti budou ty zuby srovnávat sice nenásilně ale pomalu …radím ti vydrž to a pak budeš mít krásné zuby

Adula.57

hodně to bolí, kdyz nemas injekci, ale kdyz ji mas tak je to v pohode. Ale ja osobne bych si je trhat nedala, ani kdybych mela krive špičáky. :(

Hlada

Bolí to šíleně a když se ulomí kořen, tak následná operace také. Je lepší mít křivé špičáky, než zuby jak noty na buben. Mezery budeš mít nadosmrti a když z nějakého důvodu příjdeš o některý ze čtyř zubů u mezer, budeš muset mít můstek, což znamená poškození dalších dvou sousedních zubů. Lékař ale bude nejspíš opačného názoru. Všichni chceme mít zajištěnou práci.

Lesliiie

No, já nemám ráda trhání zubů, takže většinou si nechám píchnout injekci ale jednou mi trhala bez injekce a nebylo to tak hrozný, stačí když v tu chvíli budeš myslet na něco jiného třeba na to co máš naplánované s kamarádkou nebo tak…

beluška

Určitě bych se šla poradit i s jiným zubařem, aby sis ověřila, že je to opravdu nutné. Každý doktor má jiný náhled i přístup i ochotu udělat to co nejlépe. To bych si fakt 3× ověřila, protože je to velký zásah do úst. Jinak kdyby nebyla jiná možnost,ať Ti před injekcí potře dáseň napuštěnou vatičkou (oni vědí) a pak ani ten vpich vůbec nebolí.Mne nebolelo nic, ani trhání ani potom, ani jsem o tom nevěděla. Ale ověřit nejdříve, jak jsem napsala.

Natuš

Já jsem byla trhat 4 dvojky asi v 8 letech… Dali mi injekci chvíli jsem počkala až začne působit vzali kleštičky a já jsem uslyšela takové prasknutí a myslela jsem si je mi ten zub teprve chytají do těch kleštiček ale najednou mi paní zubařka řekla : Teď si vypláchni pusu… A zub už byl dávno venku… Za týden jdu trhat 2 čtverky a za další dva týdny další 2 a dva týdny na to už mi budou lepit rovnátka… Určitě je lepší Si nechat vytrhnout zub než si potom celý život říkat proč máš tak škaredé zuby!! A nakonec nosit rovnátka v 50!:/ Arčitě si ten zub nech vytrhnout!! ;)