jirka F

Bolí píchání jehel na vyšetření EMG ?( nebojím se přidělání těch elektrod ale bojím se hodně těch jehel)

poraďte jdu po prvé na vyšetření EMG kdo s tím to vyšetření máte zkušenosti jako nebojím se ani tak těch elektrod ale hrozně se bojím píchání jehlami do svalů na ruce když jsem si přečetl různé diskuze tak jsem se docela uklidnil a nepřemíšlel nad tím ale vyšetření se začíná blížit a volala paní doktorka že si mě tam nechají přes víkend( čtvrtek-pondělí)takže jsem dostal zase strach jak říkám těch elektrod se ani tak nebojím ale hodně těch jehel.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Nebolí, chodím často.

Nejprve ti stáhnou ruku, jako u měření tlaku, ta pak brní a škube, ten vpich je mikromilimetrový, nejde vůbec cítit, opravdu to nebolí, jen potom je ta ruka toková jako by si na ni celou noc ležel, prostě je ztvrdlá, ale nebolí.

Vůbec se neboj, to opravdu nebolí.

Další odpovědi
marci1

Nebolí,neboj se. Vůbec nic to není. Věř nám ! 🙂

orwell

Mám to za sebou a zanedlouho mě to opět čeká. Strašně se bojím toho, že zapomenu a prošvihnu termín. Napsal jsem si to sice do kalendáře, ale… Objednávají už půl roku předem a nerad bych zase tak dlouho čekal. Jinak k tomu strachu: to je nesmysl, vůbec se neboj. Jsou to tenké jehličky jako při akupunktuře. Je to sice trochu cítit, ale leckterá injekce nebo odběr krve je horší. A to už máš určitě za sebou. Já jsem měl pouze nepříjemné pocity, když do mě pouštěli elektroimpulzy a pocukávaly mně porůznu svaly, ale bolest to rozhodně nebyla. Jen takový blbý pocit, jako když ti cuká oční víčko, aniž bys chtěl. Rozhodně na to jdi, je to vyšetření, které hodně vypovídá o lecčems a netřeba se bát! Já se přímo těším a jsem zvědav, jestli jsem se zhoršil, či nikoliv.

Doplňuji:
U mě to byla noha, ne ruka, ale asi se to moc lišit nebude.

samicek333

Na jehličkovém EMG jsem byla jednou a zas tolik to nebolelo, i když já sem teda měla trochu víc, než mikromilimetrový vpich, jak píše zzzlatokopka :D (dělala mi to nějaká nová mladá sestřička, která nemohla najít správné místo, takže pořád povytahovala a zase zabodávala jehlu, různě s ní kroutila a podobně :D pak si to vzal na starost doktor a měl hned hotovo :D) ale opravdu to nebylo tak hrozný, ani to skoro nebolelo, myslím že odběr krve je kolikrát mnohem horší :)

mojitek

jsou to tak titěrný jehličky,že fakt nemusíš mít strach,bude to v poho