elvan

Bolí kočku sahání na čumák?

Jako malé mi říkali, ať kočkám nesahám na čumák, že je to bolí. Používali to i jako trest, když něco provedla, ale teď s odstupem času se mi to nezdá. Náš kocour i kočka, které jsme předtím ještě neměli, před tím uhýbají, ale jak je znám, tak ti se vyhýbají i sahání na ocas a na břicho a nutně je to bolet taky nemusí. Víte, co je na tom pravdy?

Nejlepší odpověď
anonym

Nebolí, ale je to zvířatům nepříjemné. Nervová zakončení, citlivé oblasti atd.

Další odpovědi
hanulka11

myslím, že je to nebolí ale nemají rádi jak jím zavadíš o vousky – nejlépe je hladit pěkně na hlavičce za ouška drbat a po zádech

anonym

bolet je to nebolí,ale příjemné jim to není,kočky i psy jsou na čumáčku citlivější,mají fousky a ty jím slouží částěčně i k hmatu,ae drbání na bříšku mají většinou rády,za ocásek se nemají tahat to je vážně bolí,slouží jim k udržení rovnováhy při skákání a chůzy,ale pohý dotek je nebolí

OndriisekxD

Já si myslím že je to bolí, kočky prej mají hrozně mokrý čumáček. Takže je to asi bolí.