hubice

Bolí hodně zlomené zápěstí? Mě jo, je to normální ?

Chci se zeptat, mám zlomené předloktí, skoro u zápěstí, už asi 3. den, strašně to bolí, v noci skoro nespím, Brufen zabírá tak na 2 hodiny, a to nezabere na 100%, je to normální? Bolest je ukrutná, mám sádrovou dlahu, na sádru du až za 3 dny.

Nejlepší odpověď
briketka10

Zlomenina bolí téměř vždy, ale Brufen není dost
silný na potlačení bolesti u zlomenin přečetla jsem
si leták a je tam psáno toto :
ke snižování horečky,
k léčbě mírné a střední bolesti, např. bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad,
zubů, pooperační bolesti, bolesti při poraněních měkkých tkání jako je
pohmoždění nebo podvrtnutí
při bolestech svalů a kloubů, které provázejí chřipková onemocnění
při bolestivé menstruaci
na doporučení lékaře při revmatických onemocněních.
Tak bych doporučovala zajít za lékařem, aby předepsal
silnější lék např. Aulin :

http://www.le­karna.cz/aulin-60x100mg-tablety/

Další odpovědi
hanny 2

Ano,je to normální,první dny to hodně bolí,zvláště večer a v noci,jako ostatně všechny bolesti. Máš to oteklé,jsou tam krevní výrony,špatná pohyblivost.Za několik dnů otok a bolest částečně zmizí a půjdeš na dosádrování.

led

Bolesť počas liečby môže byť z dvoch dôvodov
1 – najčastejší -, zlomenina nie je prirodzený jav, ale násilne poškodenie kosti, preto aj zvykne prvý týždeň bolieť. Tabletky proti bolesti treba brať opatrne, aby nepoškodili organizmus v čase jeho oslabenia.
2 – nie častý, ale stáva sa – ak by bolesť bola lokálna (nemusí byť v mieste zlomenia) pod dlahou, alebo sádrou, môže ísť aj tlak sádrového obínadla na končatinu (ruku, nohu) následkom tesnosti, alebo sádrovej „bubliny“. V takomto prípade choďte za ošetrujúcim lekárom a informujte ho o tejto bolesti (podozrení) . Lekár to skontroľuje a prípadne vymení „sádru“. Je to lepšie než bežmyšlienkovo brať utlmujúce lieky a trpieť. (vlastná skúsenosť)

marci1

Bolí to, ale neboj, to přejde. 🙂

ptáč

Oni ti v nemocnici fakt nedali prášky, recept na prášky proti bolesti? Kam ti je mám přivézt, jsi z Brna? Já vím co je bolest zlomeniny. Nemá někdo ze sousedů, kamarádek? Je to aspoň brufen 800? Nemeškej a mrkni na google a vyhledej „lékárna nonstop“. A běž si pro prášky hned.