redy

Bolí hlad?

Bolí nebo nebolí? Když tak napište pocity hladu.
Myslím to vážně,děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

Nee,myslím,že víc bolí žízeň.

Další odpovědi
gecco

Nebolí…
Za max. 2–3 dny si ´zvykneš´, prázdný žaludek přestane otravovat.
Pokud nebudeš doplňovat energii jinak, začneš trávit nejen tuk, ale i bílkoviny (svaly), začně ti více páchnout moč. A budeš mít pocit ´slabosti´, ale ten po krátké době (nastartování trávení ´vlastního těla´) dočasně přejde, objeví se opět, jakmile ´dostatečně´ zhubneš.

Nevíteto?

Podle mě „bolí“, je to nesnesitelný, nepříjemný, kručí ti v břichu, máš pak úplný nepříjemno v krku, křeče, jsi oslabená a může ti z toho být špatně (i na omdlení, pokud je to při nějaké zátěži), zvlášť ještě, když se nemůžeš napít (to je ještě horší)

anonym

Asi to bude znít divně, ale já mám ráda mírný pocit hladu, jen když to v žaludku tak lehce kuňká, 😁.. to mi vyhovuje, hlavně, když jdu něco dělat fyzicky náročnějšího, je to pro mě lepší, prostě se tak cítím líp. Velký hlad jsem měla třeba před operaci, a pak po ní, když jsem skoro týden nemohla nic jíst, to jsem teda měla vážně hodně velký hlad.

mosoj

Ty jsi neměla nikdy hlad ?
Může bolet žaludek, jak u koho.

carpediem

Mě hlad bolí, hlavně když mám hlad třeba na čokoládu, to mě z toho klidně i rozbolí hlava:-)

isteron

Čo by ste povedali na hypoglykémiu, diabetický kolaps, tvorba žalúdočných vredov, obličkovú a močovú koliku, nízky tlak a p. Mali ste už obličkové kamene zaseknuté ? Hneď vás dobrá nálada prejde.

arygnoc

definícia bolesti je veľmi špecifická.

preto …

ale musím to zobrať troška okľukou:
všetci vieme, že máme 5 zmyslov: zrak, sluch, hmat, čuch a chuť.
ale to sú tzv. základné zmysly.

čím viav poznávame telo, tých viac zisťujeme, že tých „zmyslov“ je omnoho viac.
Je to napr. vnímanie bolesti (nesúvisí iba s hmatom), rovnováhy, krvného tlaku, smädu a – práve i hladu.
teda pocit hladu je signál jedného zo zmyslov, že telo potrebuje živiny.

pre zdravého človeka nieje občasné i niekoľkodenné hladovanie škodlivé ani bolestivé, je iba „nepríjemné“.

samozrejme existujú prípady, kedy hlad i bolí – napr. pri vredovej chorobe žalúdka, ale i kedy hlad môže ohroziť život – napr. u diabetikov.

;-Q