Avatar uživatele
redy

Bolí hlad?

Bolí nebo nebolí? Když tak napište pocity hladu.
Myslím to vážně,děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, gagaga, carpediem, gecco před 3416 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nee,myslím,že víc bolí žízeň.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nebolí…
Za max. 2–3 dny si ´zvykneš´, prázdný žaludek přestane otravovat.
Pokud nebudeš doplňovat energii jinak, začneš trávit nejen tuk, ale i bílkoviny (svaly), začně ti více páchnout moč. A budeš mít pocit ´slabosti´, ale ten po krátké době (nastartování trávení ´vlastního těla´) dočasně přejde, objeví se opět, jakmile ´dostatečně´ zhubneš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nevíteto?

Podle mě „bolí“, je to nesnesitelný, nepříjemný, kručí ti v břichu, máš pak úplný nepříjemno v krku, křeče, jsi oslabená a může ti z toho být špatně (i na omdlení, pokud je to při nějaké zátěži), zvlášť ještě, když se nemůžeš napít (to je ještě horší)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi to bude znít divně, ale já mám ráda mírný pocit hladu, jen když to v žaludku tak lehce kuňká, 😁.. to mi vyhovuje, hlavně, když jdu něco dělat fyzicky náročnějšího, je to pro mě lepší, prostě se tak cítím líp. Velký hlad jsem měla třeba před operaci, a pak po ní, když jsem skoro týden nemohla nic jíst, to jsem teda měla vážně hodně velký hlad.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ty jsi neměla nikdy hlad ?
Může bolet žaludek, jak u koho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
carpediem

Mě hlad bolí, hlavně když mám hlad třeba na čokoládu, to mě z toho klidně i rozbolí hlava:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Čo by ste povedali na hypoglykémiu, diabetický kolaps, tvorba žalúdočných vredov, obličkovú a močovú koliku, nízky tlak a p. Mali ste už obličkové kamene zaseknuté ? Hneď vás dobrá nálada prejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

definícia bolesti je veľmi špecifická.

preto …

ale musím to zobrať troška okľukou:
všetci vieme, že máme 5 zmyslov: zrak, sluch, hmat, čuch a chuť.
ale to sú tzv. základné zmysly.

čím viav poznávame telo, tých viac zisťujeme, že tých „zmyslov“ je omnoho viac.
Je to napr. vnímanie bolesti (nesúvisí iba s hmatom), rovnováhy, krvného tlaku, smädu a – práve i hladu.
teda pocit hladu je signál jedného zo zmyslov, že telo potrebuje živiny.

pre zdravého človeka nieje občasné i niekoľkodenné hladovanie škodlivé ani bolestivé, je iba „nepríjemné“.

samozrejme existujú prípady, kedy hlad i bolí – napr. pri vredovej chorobe žalúdka, ale i kedy hlad môže ohroziť život – napr. u diabetikov.

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek