Meffinka

Bolest pod bederní částí, znáte to?

Jsem mladá a tak dávám za vinu špatnému sezení, když se dlouhé hodiny musím učit a nevydržím správně sedět dlouho… Teď se mi stalo to samé.. učím se, sedím nakřivo, vstanu, píchne mě v boku a podlomí se mi noha. Během chvilky je to v pohodě, i když mě zase píchne u páteře pod bederní částí. Také se mi již párkrát stalo (fakt je to strašně nepříjemný), že jsem potřebovala masáž zad a po zatlačení u zadku se mi asi skřípl nerv (nebo nevím) a stuhla mi noha, sebemenší pohyb byl úděsně bolestivý a když už jsem se konečně schoulila do klubíčka, tak to povolilo. Ale ta bolest…
Dočetla jsem se, že to můžou být plotýnky (tak brzo? :( ) a pomáhají prý cviky.

Já si s tím dojdu, jen se ptám, zda jste se s tím takhle setkali a zda vám ty cviky pomohly.
Pokud se dotaz někomu nelíbí, ať zamíří na dotaz jiný.

Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Danina65

Znám důvěrně, cvičení je nutné, ale začala bych poradou u lékaře.

Další odpovědi
bolak

Cvič, a poznáš kde přesně tě to bolí a možná taky proč. Já sám bych cvičil taky, ale jsem na to asi prostě příliš velkej hrdina, takže počkám až se nebudu moc hejbat a pak si zavolám červeným tlačítkem záchranku.

ivzez

Mefinko, bude potřeba zajít k lékaři, nechat se vyslat na rehabilitaci
a tam se za dohledu terapeuta naučit správnému držení těla a správně
provádět rehabilitační cvi­ky.

Dále bude potřeba vydržet správně sedět po celou dobu,
kdy musíte sedět → v některých zaměstnáních to jsou celé dny.