Avatar uživatele
snarkon

Bolest očí..

Bolí mě oči pokaždé večer u nootebooku už je to skoro každý den.Je to tím že si po čase zhasinám světlo nebo čím?protože mě to pak bolí do te doby pokud nejdu spát.nevíte někdo jak to odbourat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4454 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tím že si zhasínáš zvyšuješ namáhaní očí ještě více. Ideální je světlo za obrazovkou (displejem).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Možná by to chtělo aspoň lampičku jak zaostřuješ ve tmě, dost oči namáháš i když se ti zdá ,že ti svítí obrazovka a vidíš.
Já mám lampičku a je to v pohodě

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Oči väčšinou trpia pri silnom kontraste v zornom poli. Snažia sa zaostrovať a rozlišovať farby aj v tmavej časti, čím sa viac namáhajú.
Doporučujem lampu (nie žiarivku – bliká), ktorá svieti z priestoru nad očami, tak aby sa neodrážala od monitoru a nesvietila do očí. Osvetľuje celé zorné pole, tj.klávesnicu, monitor i okolie, rovnako.
Dobré je mať nablízku nejaký obraz, kvety a podobne a občas pohľadom zablúdiť k nim (pre oddych a potešenie zraku). Priemerne po 2 hodinách práce urobte si krátku prestávku – cvičenie, pozeranie sa z okna a podobne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Kup si umělé slzy, nech v místnosti podružné světlo a trochu sniž jas obrazovky. A sniž hodiny které věčer prožiješ u noťasu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví