lizatko11

Bolest nohy od kotníku dolů, co to může být?

Mamku bolí kotník,kolem něho a od kotníku dolů zbytek nohy. Má pocit jako by to měla napuchlé, ale nemá. Trvá to cca 10 dní v kuse. Neprovozuje žádné sporty,v práci jen sedí a vede klidný život. Takže jsme vyloučily možnost úrazu při námaze či sportu.

Nejlepší odpověď
klumprt

To je nedostatek vápníku. Tutově.

Další odpovědi
marci1

Ve zdroji je podobná otázka a odpověď lékaře. Bolest od kotníků dolů může být způsobena plochými nohami, od cév ( nedokrvení ), cukrovky apod. Fundovanou odpověď dá mamince jen lékař. 🙂

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/bolesti-nohou-25677

anonym

Já ti, Karle, nevím…
Co takhle zajít k doktorovi???
Mamku 10 dní bolí noha – a radí se s tebou???
Promiň, ale asi spíš uvěřím, že mi právě na balkoně přistál ufounek, než takové ptákovině…
___
Pokud by to – čirou náhodou (lidé jsou, přecejen, různé), byla pravda, dej jí tohle přečíst…
Doplňuji:
Klumprt: Dneska už se na fixaci zlomenin víc používá skelným vláknem vyztužený polyuretan, než klasická sádra…
;-DDD

isteron

Čo sa týka nedostatku vápnika, na ortopedickej ambulancii robia aj tzv. denzitometriu, stav kostry. Podobné ako roentgen.

Agneta

Takže vidím, žes tu otázku položila před 13hod , tedy o půlnoci. Je mi jasné, žes to pro maminku udělala ráda, no a pár odborníků už se tady taky našlo, ale teď přes den se může jít zeptat v lékárně, pokud nechce někde čekat u lékaře:D

mosoj

Povrchová trombóza, neuropatie, ostruha v noze a tisíc dalších možností.