Odpovedi18

Bolí mě při běhání nohy, máte nějaké rady, aby nebolely?

Bolest nohou

Bolí mě při běhání nohy máte nějáké rady, aby neboleli? Především to pálí.. holeň, lýtka

Nejlepší odpověď
marci1

Musíš snížit kyselinu mléčnou ve svalech. Svaly se musí nejdřív zahřát. Když jsou svaly zahřáté, jsou připravené na intenzivní fyzickou činnost. Je také důležité nesnažit se překonávat hranice a zvyšovat intenzitu cvičení postupně.
Zhluboka dýchej, hodně pij, užívej hořčík. 🙂

Podrobněji v odkazu: https://www.wi­kihow.cz/Jak-sn%C3%AD%C5%BEit-hladinu-kyseliny-ml%C3%A9%C4%8­Dn%C3%A9-ve-svalech

Další odpovědi
Drap

Zkus navštívit lékaře. Po netu se vyšetřovat nedá a příčin může být spousta.

mosoj

Proto snad běháš. Až nohy zesílí přestanou bolet a přijde zdravá únava. Není to ale za týden. Když jsem ve svých třiceti letech začínal běhat, nohy mně i otékaly, ale časem to přestalo.

Běhal jsem až do 55 let. Pak tělo řeklo dost.

A jak dlouho běháš? a kolik? Sniž dávky ale nepřestávej, pokud to myslíš s běháním vážně. Tady je každý specialista, ale naposled běžel ve škole.

da ny

1. Pojem „nohy“ je příliš obecný…
Upřesněte svému lékaři (pokud to není „problém“ začátečníka)..
2. Přestaňte běhat!
I během v přírodním terénu si jen ničíte klouby.
3. Pokud bolí sval, vhodná je masáž (vyhnat kys. ml. viz. marci1), pokud se nejedná o projevy začátečníka. Před během razantní/sportovní, po běhu klasická…

mosoj

Také se věnuj výběru bot.