jablkov

Co to může být za bolest krku po zápase v judu?

Trochu netradiční otázka. S kamarádem jsme si zkoušeli na ostro zápas v judu (on zelený pásek já žádný) na zemi mě vzal do kravaty a škrtil tak silně že sem nebyl schopný mu poklepat na ruku aby skončil. Přestal až když sem začal ztrácet vědomí od té doby je to 14 dní a strašně mě bolí v krku (levá mandle) jako při angíně. Co to může být prosím ? nechci jít na žádnou operaci.. Děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

Mno…
Rozhodně si k doktorovi zajdi – pravděpodobně máš jen pohmožděné svaly, ale taky může jít o zhmoždění, které – pokud je nebudeš řešit, by v budoucnu skutečně mohlo zapříčinit nutnost operace (hlasivky, hrtan…).
A čím dřív lékaře navštívíš, tím lépe – jednak se poranění léčí lépe, dokud je ´čerstvé´ a jednak budeš aspoň dřív vědět, na čem jsi.
😉

Další odpovědi
tencosepta

No, k doktorovi určitě zajdi, možná ti ten „kamarád“ třeba něco pohmoždil nebo třeba i zlomil. Čím dřív se takové zranění zahojí, tím líp :)