Florinka

Bolest kolem jater, co to je?

Bolí mě oblast kolem jater, ale nemyslím si, že by to byl žlučník. Jsem na to moc mladá je mi 20 a nějak extra tučně taky nejím. Bolest se nevztahuje k jídlu a trávicí obtíže nemám, nýbrž k pohybu. Když se rozběhnu ihned to pocítím, už běhám asi tři týdny, tak si myslím, jestli jsem si něco nenamohla. Nemá někdo podobnou zkušenost?
Doplňuji:
No tak já vím, že při běhu nebo aktivitě někdy vzniká bolest, to zažil snad každej, ale určitě ne po uběhnutých 5 metrech. A navíc, to cítím i při ne aktivitě ......

Odpovědi
Alesh

No, tak to je snad normální, ne? Píchání v játrech se při těchto činnostech vyvolává, čím je to přesně způsobeno se neví, jen je pár teorií, ale doposud žádná nebyla dokázána.
Jedna teorie mluví o překrvení jater, jiná zas o nedostatečném časovém odstupu jídla od běhu.
Zajímavostí je, že to vzniká jen při otřesech těla, např. při plavání se tento efekt neobjevuje.
--- doplnění ---
Tak to jistě není normální. A jsou to určitě játra? Může to být i žlučník či úplně něco jiného. Může to být ze stresu, dědičné atd.
Tak či tak v tomto případě doporučuji návštěvu odborníka, čili obvodního lékaře, ten už tě nasměruje na příslušná vyšetření.