bolak

Bolely homo erectuse záda?

Nebo ty první lidi co se postavili ze čtyrech na dvě? Asi jó né, když najednou šli proti stavbě jejich páteře? Já kdybych začal běhat po městě po čtyřech, tak by mě asi taky bolely.

PS: „ostatní“ jako důvod neberu

Nejlepší odpověď
annas

Homo Erectus

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.certopower.com/bo­oks/man_the_fa­llen_ape/part1/chap­ter6.html&prev=/­search%3Fq%3DHo­mo%2Berectus%2Ban­d%2Bback%2Bpa­in%26hl%3Dcs%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3D5GT%­26tbo%3Dd%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs&sa=X&e­i=2CUFUYqmIIjas­ga00oHIBw&ved=0CHQQ7­gEwCA

,,,,,,,,,, Vědci tvrdí,, že když se dítě přestane plazit a snaží se chodit na dvou nohou, je to způsobeno instinktem pro bipedii.
.
Jiní vyvracejí, že pokud by bipedie byla instinktem nebo vrozeným držením těla, pak lidskému dítěti i nebude trvat tak dlouho naučit se chodit po dvou nohou. Přece ve světě zvířat mládě začne chodit několik dní po narození a v některých případech po pouhých několika hodinách.. . Pokud by bipedie byla vrozená pozice pro člověka,, pak by lidé vydrželi stát velmi dlouho.
Jakákoliv další zvířata relaxují, odpočívají a dokonce i spí ve své přirozené poloze. Člověk rovněž nespí ve stoje.

Můžeme odvodit, že vzpřímené držení těla přineslo člověku další únavu, nepohodlí a nové choroby, jako je zakřivení páteře, ledvinové potíže,, bolesti zad, a křečové žíly.

Bipedie je forma pozemského pohybu , kde se organismus pohybuje pomocí svých dvou zadních končetin, nebo nohou

Další odpovědi
briketka10

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­mo_erectus#Po­travinov.C3.A1_o­rientace
záda ho mohla bolet možná z toho, jak lovil potravu, jinak nevím z čeho..

charliesheep

Nevím nevím,začít běhat po městě po čtyřech,asi by mě záda nestihla bolet,máme pohotovou Městskou policii…Ale člověk vzpřímený asi rovnou nehoupl na dvě,takže si myslím,že ho to moc nebolelo.

briketka10

tebe taky bolí z práce, nebo ne, oni pracovali s kameny,
když opracovávali ty pazourky apod. pak zbraně na lov
koho by záda nebolela a ženy udržovaly oheň atd. ☺