bolak

bolak nepochopil, bolak nenašel…

Byl by někdo tak nesmírně laskav a vysvětlil hloupému uživateli pár věcí ohledně zdejšího nově vylepšeného webu?

  1. Jde přímo z interní pošty někomu napsat zprávu, nebo se prostě musí napsat jeho jméno do vyhledávací lišty, prolistovat výsledky hledání, najít jeho profil, kliknout na něj, kliknout na „poslat zprávu“ a pak je teprve možné s ním komunikovat?
  2. Dá se někde nastavit, aby se mi při vytváření otázky nezaškrtávalo „přeji si být informován e-mailem o odpovědích“ a nemusel jsem to pokaždé odfajfkovávat?
  3. Ta „(ná)sledovaná slova“, funguje to normálně i v diskuzích a v odpovědích, když si tam dám třeba slovo „lízátko“ nebo „bublifuk“ a někdo to v odpovědi zmíní, dá mi to echo?
  4. Jde přidat následovníka přímo z profilu, (nějaká kolonka že by tam někde byla, kam bych napsal jeho jméno a dal „PŘIDAT“) nebo ho musím zase hledat přes lištu, vlézt do profilu a přidat ho až tam?
  5. Je někde k vidění žebříček nej(ná)sledova­nějších uživatelů a nej(ná)sledova­nějších slov?
  6. Je pravda že už nemůžou pokládat otázky anonymové a že tedy když chce někdo položit otázku, musí se registrovat?
  7. Je nějaký důvod k tomu aby se po udělení palce musela obnovovat celá stránka? Pokud tomu rozumím dobře, tak jediný co se mění je to že ta ikonka,

která má pár pixelů, změní barvu z šedivý na zelenou, v případě že odpověď ještě nikdo nehodnotil, jinak se pouze změní číslo (počet palců) a přibude jedno jméno v seznamu.
My co máme 386ky dostáváme docela zabrat. Zaprvý je to naročný na paměť, zadruhý, když ty odpovedi čtu postupně a udelím palec, tak se mi obnoví stránka a musim znova zdlouhavě scrollovat až úplně dolů na konec, kde sem přestal.

  1. Proč když najedu kuržorem na tu ikonku medaile pod jménem uživatele, tak mi to napíše třeba „zlatý“? Vždyť to já přece vím že je to zlatý, to vidim ne?

Proč se mi tam radši místo toho nezobrazí kolik má ten uživatel bodů?

  1. Proč když napíšu do vyhledávací lišty jméno uživatele, třeba „barbakan“, tak mi to hned jako první nenajde PROFIL UŽIVATELE BARBAKAN? Ten je až na nějaký biliontý stránce. Dokonce i když napíšu do lišty přímo PROFIL UŽIVATELE BARBAKAN, tak mi ho to nenajde. Nebylo by lepší vytvořit si vlastní systém

vyhledávání, než využívat google? Bolej mě prsty, když musim používat uvozovky.

  1. K čemu je přesně to „řazení otázek“? O čem to vypovídá? Jsou tam tlačítka jako „zajímavé“ a „populární“, ale když to chci seřadit odzhora dolu podle

nejzajímavějších nebo nejpopulárnějších, tak to nejde. Taky tam chybí možnost zvolit časovej úsek, za kterej se to má řadit, takže na co je to?

dik
Doplňuji:
Hm, tak zatím mi toho nikdo moc nevysvětlil, bohužel otázky rodící se v mé hlavě stále přibývají, takže pokračujeme:

  1. Když kliknu někomu na profil a on má u tý obálky napsáno „Nelze kontaktovat“, znamená to že mě má bloknutýho?
  2. K čemu přesně je ta funkce, že když dáte dvě otázky za sebou, tak ta první je mneším písmem?
  3. Proč není ta ikona obálky pro poslání zprávy hned u odpovědi pod avatarem uživatele, abych mohl normálně reagovat a místo toho se musím proklikávat až k němu do profilu?
  4. Proč když dáte „zobrazit celkový žebříček“, zvolíte „za posledních 7 dní“ a „řazení podle počtu odpovědí“, tak se to seřadí podle celkového počtu odpovědí a ne podle počtu odpovědí za poslední týden?
  5. Proč zmizel v anketách u jednotlivých možností náhled všech uživatelů kteří pro tuto možnost hlasovali?
  6. Proč je to okénko pro psaní odpovědí a textu doplnění tak malé, že je vidět pouze 6–7 řádků a nedá se roztáhnout, jako tomu bylo předtím?
  7. Proč se seká stránka když normálně rolluju?
  8. Proč když se stránka aktualizuje, tak dalších 3–5 vteřin čekám na loading google lišty? To je taky nějaká nová funkce?
  9. Proč nejde diskuze otevřít jako nová karta?
  10. Proč už nelze opravovat překlepy v odpovědi, za jakého důvodu byla tahle možnost zrušena?
  11. Proč když odpovědi nefungovaly tak nám nikdo nedal vědět ani na email, kterej je zdarma, z jakého důvodu je web neaktivní a kdy bude opět v provozu?

A ještě tři spešl otázky závěrem:

  1. Dá se nějak zjistit kolik lidí odešlo po nastartování nového vzhledu?
  2. Uvažujete o odchodu kvůli novému vzhledu odpovědí?
  3. Myslíte že je tu nějaká možnost, že někdo řekne „jó, mysleli sme to dobře, ale nakonec to přineslo víc škody než užitku, takže to vrátíme zpátky tak jak to bylo“?

Nejlepší odpověď
anonym

Musim vas potesit ! Je tu nekdo, ktery je na tom jeste mnohem hur nez vy. !
Ja totiz nejen ze nevim odpoved ani na jednu vasi otazku. Ale ja nerozumim ani tem otazkam. ! ☹
P.S. ja si dodnes nikoho nepridala do kontaktu, ani to nemam v umyslu. Ja bych to stejne nepochopila. :(
A co je to ten nasledovnik? Tak to uz vubec nevim. Musim ale priznat, ze az vcera jsem se dozvedela, ze je za palec jeden bod . ! 🙂
A tam " dolu " se nedivam nikdy. 🙂 -iv-

Další odpovědi
led

Na 10 bodov nedokončenej interaktívnej web stránky viem akurát zo skúsenosti:
1 – z internej pošty môžte priamo poslať len osobe z vašich kontaktov
2 – v nastavení profil-email zrušte zaškrtnutie „zasílat odpovědi na moje otázky“

Na ostatné vám určite radi odpovedia naši odborníci a hlavne Veľký radca a poučiteľ. Dávam prednosť odborníkom…
Doplňuji:
Krásne otázky – sen programátora, či tvorcu akéhokoľvek diela.
Ad otázka 25 – Ten reklamovaný sivý pásik nevidím

Otázka 26 – Prečo tieto otázky nepošlete adminovi?
Pretože niektoré otázky môže zodpovedať len admin, alebo majiteľ stránky (prípadne užívateľ znalý problematiky tejto stránky). Veľmi rada by som si prečítala odpoveď.

anonym

Lépe než -iv- bych se já o svých potížích a pocitech tady nevyjádřila…:D

aramah

Jsem taky mimo mísu,narozdíl od tebe nemám tu odvahu se stále ptát.
A tak si hezky v klídku počkám na odpovědi na tvou otázku.:))
A pak že mi to nepálí :)))

briketka10

teď ti asi každý těžko odpoví, když ses vrátil po 111 dnech, ale třeba doplnění odpovědi nás všechny mrzelo to udělali admini proto, aby jsme se nemohli opravovat..
když nešly odpovědi na svátek práce tak právě proto, že byl ten svátek..
u kontaktování profilu to neznamená, že tě má někdo bloknutýho, ale musí si tě odsouhlasit a hned si můžete psát to už víš já mám profil neveřejný a taky jsem si odsouhasila 3 následovníky..
a když napíšeš dvě otázky hned po sobě tak ta jedna je napsána malým písmem je vidět, že je od jednoho uživatele..

víc ti neodpovím nic víc nevím o ikonkách a dalších marastech tady :(
Doplňuji:
navíc já už si moc nepamatuju jak vypadaly předešlé už jsem se aklimatizovala a fakt si nevzpomínám na to co bylo předtím tak jiné..
a kolik lidí odešlo to nevím..
aramah se vrátila po měsíci huráá :D
a vím jen, že barnajka se odmlčela, ale někde za rohem nás 100% sleduje :D

anonym

Bolaku, dovolenkuju se a spousta věcí mi díky tomu přirozeně unikla. Takže v porvní řadě mám připomínku – bude to sice zdlouhavé, ale své otázky klaďte laskavě „po jedné“. Tak budete mít alespoň mlhavou naději, že alespoň an některé z nich dostanete odpověď. Pokud jde o ten blokovaný profil, tak má zkušenost je taková, že tomuto člověku prostě přes interní poštu napsat nelze. Zkoušela jsem to opakovaně, opakovaně mne dotyčný přidával do svého adresáře a já jeho a výsledek byl – poslat si e-mailovou adresu.
Jsem trubka, která má také ráda na srozumitelné otázky srozumitelné odpovědi. Zkusím se na ty Vaše dotazy podívat a budu-li vědět, tak Vám odepíšu.
Rozhodně bych ale nečekala návrat ke staré verzi odpovědí. Ta nová už tým pracovníků, kteří ji uvádějí do provozu, musela stát tolik času a nervů, že by bylo šílenstvím čekat, že teď to ještě někdo stopne.

Drap

Nesnaž se pochopit nepochopitelné. Plačeš dobře , ale na špatném hrobě. Tvoje všechny otázky by mohli vysvětlit jako celek pouze admini.
Po nové úpravě se stránky celkově zpomalily, původní verze mi vyhovovala lépe.

Jose1f

Mě se stará forma zdála být praktičtější. Ale zvykl jsem si. Víc mi vadí, že nová verze je líná. Kliknu a odezva přichází se zpožděním. U jiných stránek se mi to neděje. Admin by si toho měl všimnout, co tady píšeme, a udělat nápravu. Jsou to užitečné stránky a je škoda je takto kazit.

anonym

Kromě otázek 22) – 24), se tu vše zevrubně řešilo už vzápětí po inovaci, v době, kdy ses „toulal“.
Takže stačí si projít už řešené a ne znovu planě opakovat .
Na cca 3/4 otázek sis už stejně odpověděl sám slovy „bolak nepochopil“.
Projdi si novou nápovědu, kromě pomalosti tvého procesoru, je tam většina odpovědí, včetně fungování vnitřní pošty.
Stav, kdy se web změnil k horšímu je sice jiná otázka, ale s tím už těžko něco naděláme a také se řešilo, žel bez valného výsledku až na pár kosmetických úprav, aby se vlk nažral..

bolak

  1. Proč když jsem doplnil otázku, tak mám mezi bodem 1) a bodem 2) takovej šedivej proužek? Já že v minulé verzi odpovědí žádnej šedivej proužek nebyl, je to nějaké vylepšení? Jaké to má výhody?

briketka10

asi proto, že je ta otázka móc a móc dlouhá a na to není nový systém připravený 🙂
ještě to tu nebylo vidím to poprvý !

bolak

já vím :) to měl být sakrasmus (asi se nepoved)

a věř mi že barnajka nás nikde nesleduje, dokonce si chce nechat smazat celej profil, ale nesmím o tom nikde mluvit, výslolvně mi zakázala tu o ní psát, prej že by to mohlo vyvolávat různé otázky a klepy, jako že jaktože toho o ní tolik vím, a jestli spolu nemáme nějaké techtle mechtle, a já to samozřejmě respektuju takže tu o ní nic psát nebudu, to doufám briketko chápeš, ne?

bolak

  • iv-: následovník? to máš tak, když se ti někdo zdá virtuálně atraktivní a nemůžeš bez něj žít, tak si ho přidáš do kontaktů a staneš se jeho následovníkem (něco jako slídil nebo-li úchyla), pak pokud tomu dobře rozumim, tak cokoliv ten člověk napíše, tak se ti to zobrazí někde v „můj stream“, abys to nemusela složitě prohledávat

a já třeba zašel ještě dál, a pojistil jsem si to i v následovanejch klíčovejch slovech, hele > http://2i.cz/ac48b69c­4f
takže kdokoli se teď zmíní, kdekoli se něco šustne o barnajce, tak já o tom budu vědět :)) je to jištěný sedmi pádama, můžu šmírovat do alelůja a nic mi neunikne

a že se nedíváš tam dolů? holt když máš na to lidi…

anonym

A to si muze dat nekdo trebas me , aniz bych to ja vedela ? Za toho nasledovnika ? Jako ze me nekdo sleduje jako vy Barnajku ? I kdyz mam uzavreny profil. ?
Mimo jine : Ja tu take 3 mesice nebyla ( ale necurala jsem ) , jen jsem vycurane odesla, abych se mohla zase jeste vycuraneji vratit.. 🙂
P.S. Trpite tak v mladem veku uz prostatou ?
A co je s Barn. ? A Berusinkou a ajtackem a casey .. , ale nevim, jestli vse pisu spravne. Ti me chybi. A vite proc ? Protoze oni me bodovali. ! ( ale pssst ! ). 🙂 -iv-

led

Ako píše bolak: „když máš uzavřenej profil tak to tomu dotyčnýmu musíš odsouhlasit.“ Ja som práve žiadala váš súhla na interný kontakt, ale vzhľadom na to, že ste sa tu v niektorom príspevku vyjadrili, že si neželáte kontakty tak som ho potom stiahla, no čo ostali nám aspoň emaily.

anonym

Led, vy me piste klidne denne , a ja vam na ne vzdy rada odpovim.., i An., – ale na maily. Ty uz chapu. 🙂
Ja si nepridala a nepridam opravdu nikoho .
Ja jsem si vyhradila ted ten cas ( mam presipaci hodiny ) 🙂 na odpovedi a na ty chodim opravdu az kdyz mam splneno, nebo nadelano , co jsem si predsevzala .
P.S. Zatim plnim a ucim s e, i cvicim. :-p
Musim ale priznat, ze ted, co s evratil bolak, to mozna obcas porusim. Je totiz stejny blazen jako ja. ( snad to necte ). -iv-

bolak

Co..to..má…sa­kra…ale jo, ten psycholog ke kterýmu mě na střední škole poslali říkal to samý, ale na moji obranu, když tě někdo objedná na osmou a pak musíš do půl desáty sedět v čekárně s dvaceti cizíma cvokama, a ještě každejch 20 minut za tebou leze sestra s pastelkou a čtverečkovaným a chce abys panu doktorovi kreslila vobrázky, tak už ti prostě po určitý době dojde trpělivost. Ale zas je fakt, že když jsem mu na čtvrtým vobrázku nakreslil seschlou jabloň a pod ní spadlou šišku, tak mě vzal hned.

Nicméně abych nenudil, chtěl sem ti říct, abyses koukla do svýho profilu na svý následovníky. Máš tam vošklivou oválnou nulu , a to jenom proto že seš líná :) si přečíst pravidla, protože kdyby sis je přečetla, věděla bys že je musíš v poště schválit a už bys jich tam neměla nula ale čtyřista miliónů třicet vosum třeba.

Tak, a co sem dlužnej za tu diagnozu, 30 kaček? Šlo vůbec o klinické vyšetření?

anonym

🙂
Um e by ani precteni pravidel nepomohlo, tak je ani nectu. !
Ale kdyz me to tady takhle nekdo hezky vysvetli ( " jako " pro blbecka , tak to pochopim hned.
30 kc ok., ale az po vyplate. Ted jsem pred … ☹
P.S. U me to tu je jako s pravidly silnicniho provozu. Jezdim… , ale pravidla neznam. Jednou me zastavil polda, ze jestli jsem prej nevidela tu znacku, ze jsem v protismeru v jednosmerce. A ja : Znacku jsem videla, ale nevedela jsem co znamena !
( a nechal me pak i odject, hec :p ). -iv-

bolak

Myslim že ne, když máš uzavřenej profil tak to tomu dotyčnýmu musíš odsouhlasit. Sakra jaktože todle nevíš? :) já sem tu druhej den a už sem skoro aklimatizovanej.

B. asi nemá čas nebo možná trucuje, to ví jenom ona a možná že ani ona ne ;) O té ostatní sqadře nevím vůbec nic. Možná že sou všichni někde u vody a hrajou čtyřku mariáš nebo posílaj lodičky z hovínek.