maschin

Bojovali spojenci za mír?

Bojovat za mír je jako šukat za panenství. Vážně? Za co tedy bojovali spojenečtí vojáci za druhé světové války?

Odpovědi
Drap

Bojovali za zájmy svých vlád. Po každé válce si vítěz osvojuje to, že bojoval za mír.

setapouch

Si vis pacem, para bellum. Chces-li mir, chystej se na valku. Pokud to pochopis, bude ti jasna odpoved na tvou otazku.

Quimby

Celkem špatná metafora.
Po válce může nastat mír, u toho druhého bych si tak jistý nebyl.

lexx

řadoví vojáci ano, zblblí propagandou, oficíři a vyšší šarže za své budoucí pozice a teritória vlivu