zdenekps

Jaký je rozdíl mezi bojlerem a ohřívačem vody?

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký rozdíl je mezi bojlerem a ohřívačem vody? Děkuji

Bojler – Ohřívač vody

Nejlepší odpověď
Hlada

Ohřívač vody může být zásobníkový (bojler) nebo průtokový.

Další odpovědi
independent

Každý boiler je ohřívač vody, ale ne každý ohřívač vody musí být boiler

cukrar

Pro většinu národa je to stejné, pro odborníky rozdíl, který lze vyložit různě. Boiler a ohrívač jest jedna věc, která se dělí do mnoha podskupin, dle různého použití a využití.

Jiří Bohumil

Podle mne asi takto. Bojler je v podstatě uzavřená nádoba, ve které se medium ohřívá (z angl. vařit), většinou pak na vodu a tlaková. Pak je „elektrický“ bojler, nebo „plynový“ bojler, nebo bojler ohřívaný výměníkem s horkou vodou, nebo parou, nebo i bojler ohřívaný dřevem a uhlím (tak zvané koupelnové „válce“, který je ale „přepadový“ a bez tlaku).
Bojler je tedy uzavřená nádoba, doplněná o energetický zdroj, který vodu v ní ohřívá.
Ohřívačem vody se pak může nazývat takovýto bojler s ohřevem, ale také, jak říkají i ostatní, i ohřívač bez této nádoby.
Takže, v tomto případě, jde o ohřívač vody „průtokový“ (většinou už jen na elektro, nebo na plyn-t.zv. karma).

mosoj

Žádný. Mnoho povyku pro nic. Nebo taky kamnovec, pokud to takto chcete hrotit. Nevím ale jestli tady vůbec někdo ví co to je.