Elile

Bojím se, že nedokážu zaujmout…

Doufám, že je to v mém věku normální, ale bojím se, že si nikdy nenajdu partnera nebo přítele. Již delší dobu se mi někdo líbí, ale prostě netuším jak na něj.. Nevím co mu mám říkat. Společných zájmů máme dost, ale neokážu se odhodlat a někam ho třeb a pozvat.. Mí vrstevníci už dávno s někým chodí, tak proč já ne? Jsem asi nezajímavá, ale nevím jak to změnit.. Díky za odpovědi.. :)
Doplňuji:
Také jsem stydlivá a obávám se i toho, že když už někoho budu mít, tak že v mém věku nemám ještě žádné zkušenosti.. Např. v líbání.. Je mi to trochu trapné, ale potřebuji rady :)

Nejlepší odpověď
quentos

Času je dost. Na to, že tví „vrstevníci už dávno s někým chodí“ , se vykašli, protože jde o povrchní vztahy, které mají zřídkakdy s láskou co společného.
Mně je 28 a taky jsem ještě s žádnou nechodil. Nám složitějším povahám to holt déle trvá si někoho najít – jako bys hledala bez nápovědy ten správnej klíč do klíčový dírky. Ale jakmile se najde, bude to stát za to a bude to vztah na celej život, zatímco Tví „vrstevníci, kteří dávno s někým chodí“ se budou potýkat s rozchody, rozvody a jinými trápeními.

Tenhle jev, nazývaný „tlak okolí“ (peer pressure), má bohužel na mladé lidi dost vliv a je to škoda. Neměj pocit, že o něco přicházíš, když to většina vrstevníků má a Ty ne. Jak už jsem říkal, ve většině případů nejde o nic hlubokého a není o co stát.

Další odpovědi
Damiana

Jen dočkej času! Právě tvoje nesmělost a stydlivost může být pro někoho jóó zajímavá a okouzlující. Hlavně se nesnaž po jiných opičit – stejně ty jejich super příběhy bývají často vycucané z prstu a pořádně vyšperkované. Proto si to tak neber a buď sama sebou. Nesnaž se ulovit kluka za každou cenu. Vykašli se na to a uvidíš, že jak se uvolníš, známosti se jen pohrnou. 🙂 Kdo tlačí příliš na pilu, před tím každý se zdravým rozumem včas zdrhne.

Alesh

Nejlepší je využít nějakou „náhodu“ a jen tak jako nezávazně ji využít. Příklad:
Jen tak jako náhodou zaslechnu, jak se baví o tom, kde byli na kole. No a tak já hned: ty jo, super, tam jsem byl před měsícem, tam je to super. A ty takhle taky jezdíš, jo? No a tak bysme mohli někdy vyjet spolu, co ty na to? … No a maximálně řekne ne, tak ať si políbí zadnici, nic horšího se stát nemůže. 😉

Drap

Buď přirozená, taková jaká jsi. A neboj se, časem vše příjde. A čím déle to bude trvat, tím to bude hezčí