Monie

Bojím se, že mě moje nejlepší kamarádky nemají rády a opouští mně. Je chyba ve mně?

Jedna moje nejlepší kamarádka se odstěhovala. Slíbila, že se budem navštěvovat, ale pak k tomu nedošlo. A já se snažila udržet kontakt, ona už bohužel moc ne. Druhá kamarádka má přítele a já ji to moc přeji, ale pořád vidím že ten přítel má ve všem přednost. Na mě nebere ohledy ale kolem něj se točí celý svět. Dokonce sem jí to řekla ale nezměnilo se to. Vím o sobě že dokážu být tvrdohlavá, ale kamarádky jsou u mě na prvním místě a oni to moc dobře vědí

Nejlepší odpověď
manon

Oba důvody jsou celkem běžný důvod, proč se přátelské vztahy zpřetrhají nebo se přítelkyně vídávají méně. Neviděla bych v tom nic osobního. Kdybys byla na jejich místě, možná by ses chovala podobně. Kamarádka, co se odstěhovala určitě navazuje nové kontakty a to jí zabírá čas. Je přirozené, že si najde nové přátele.

Další odpovědi
anonym

Monie, zatím to s Tebou je tak, jak jsi napsala a věřím Ti, že teď kamarádky upřednostňuješ. Sama ale poznáš, že přítel by měl na Tebe stejný vliv, jak tomu je u kamarádky. Když je člověk zamilovaný, tak s objektem svého zájmu chce strávit co nejvíc času.
Normální je, že kamarády a kamarádky si hledáš co nejblíže, abys s nimi mohla být, kdykoliv máš volno. Stejně tak to je, když se někdo odstěhuje. Měla jsem léta skvělou kamarádku o patro výš v paneláku. Potom jsem se odstěhovala a kolem jsem měla během krátké doby spoustu nových přátel a kamarádek. To je v životě běžné. Prostě nám do života lidé přicházejí a zase z něj odcházejí. Jsou kamarádství, která nezničí ani vzdálenost a ojedinělá možnost se vídat. Ale dopřej sama sobě čas a nevnímej přirozené věci jako něco, nad čím by ses měla trápit. Podívej se po okolí, určitě najdeš nějakou jinou prima holku. Málokdy trvá kamarádství celý život. Tak se netrap zbytečnostmi a věnuj se tomu, co Tě baví.