Bojím se tělesné výchovy

Příští pondělí na střední škole budu mít tělesnou výchovu.Když jsem bíval na ZŠ, tak jsem měl před klukama stud,pořád se ve mě držel a nemohl jsem pořádně hrát nákou hru, kterou jsme hráli. A domnívám se, že se mě bude držet nadále. Když jsme hráli nákou hru na ZŠ tak jsem se netěšil na tělocvik, protože i když se ve mě držel stud tak jsem byl v té hře uplný nemehlo ani jsem jakoukoliv hru neprožival ani mě nák nezaujala a myslím si, že mě nezaujme ani v pondělí.
Některé hry, které jsme hráli na základce mě nebavili. Abych pravdu řekl, tak já vůbec nejsem sportovní typ, rád zpívám, kreslim, a tancuju. Sice jsem na žádný tance nechodil, především rád zpívám. Ani žádný sport mě nebaví chvíli jsem bruslil, ale není to vůbec žándý sport, u kterého by se člověk zpotil. Bruslit ted nemůžu, protože už mi jsou brusle malý. A bojím se, že na mě bude učitel řvát a spolužáci nadávat jak já hraju, když jsem šel na tělocvik, vždy se mi klepali ruce. Možna to muže být tím, že když jsem šel poprvé do školy tak já za celí roky až dosud, jsem nehrál náký sport. Měl jsem kroužky, ale byly to především umělecké. Abych nekecal tak já jsem dělal sport, no jestli se tomu dá říkat sport, bylo to bojové umění, moc mě nebavilo, ale ušlo to. a když bojové umění skončilo tak jsem žádný sport nedělal. Ted abych řekl ty pozitivní věci, vždy mě na začátku tělovýchovy bavilo to!, že jsme měli rozcvičku bavila mě, protože mám křivou páteř, tak jsem si řekl, že mužu chodit na náký cvičení a nemusel bych chodit na náký sport to by mě stačilo, ale rodičum ne,protože mi říkáj at si najdu náký sport, ale když jsem si náký sport hledal tak mě žádný stejně nezaujal. Ale tím se stejně nevihnu tělocviku. Máte nákou radu? Sice tento text, který jsem ted dopsal bude asi na vás obtížný, takže není povino, aby jste mi odpověděli na každou otázku. Jestli mě aspon rochu rozumíte napište mi nákou odpověd, budu rád za každou odpovět Děkuju

Nejlepší odpověď
Drap

Ten tělocvik je dobrý hlavně pro tebe. Na ostatní se moc nedívej. I v tělocviku to někomu jde a jinému naopak. Ty zase třeba budeš vynikat v jiných předmětech. Každý jsme nějaký a tak to má i být. Cvič s tím, že to prospěje tvému tělu, a hlavně si to sám sobě nezprotivuj,třeba se ti po čase i tělocvik zalíbí.

Další odpovědi
baghira

Popravdě řečeno, ani mě tělocvik na střední moc nebavil, a i na mě spolužáci občas ječeli, když jsem byl třeba při fotbalu neužitečný hráč. Jenže mě to bylo jedno. Já byl levý na tělocvik, oni zas v mechanice nebo strojírenské technologii. A z toho se maturovalo, z tělocviku ne.

Na vysoké to bylo naprosto v pohodě, tam sis mohl vybrat sport, který tě baví (třeba plavání nebo basket…)

Babsi

Já chodím na gympl do třeťáku a můžu říct, že na střední se ten sport moc neprožívá jak slýchám i ze svého okolí z jiných škol. Předpokládám, že jsi nešel na sportovní školu, takže tělocvik bude max 2× týdně. Já mám taky v tělocviku problém, trpím nadměrným pocením a každá aktivita to spustí, takže jsem po hodině zpocená jako myš a navíc u nás nejsou sprchy.
Na druhou stranu já jsem celkem sportovní typ, volejbal a basketbal umím hrát dobře, ale když nechci nechci. A pokud dostaneš nějakou dobrou učitelku, tak možná v těláku zažiješ takovou nudu, že se ti o tom ani nezdálo… :D

vamplires

Ok to máme celkem podobný ;)

Tělocvik mi taky nejde, jelikož mám sice sílu (v páce, při zvedání a nošení těžkých věcí atd. jsem nejlepší), ale neumím to slílu využít třeba při šplhu… :D :D

Sporty… Možná by tě bavil Badminton… Vybíjená… Ty osobně baví mě.

Když tě baví bruslení, dej se na hokej! ;)

Můžeš jít i na aerobic, ale to by tě, asi jako kluka, moc nebavilo. Jedna má kámoška tam chodí, když jsem se jednou na ni dívala, jak cvičí bylo to strašně nudné, i pro mne! :D:D

Snad jsem ti alespoň trochu poradila! :D

Deli

Tělocvik jsem nesnášela a snažila se mu vyhnout, jak to jen šlo. A když to nešlo, tak jsem to prostě přežila ☹

Ano, je pro Tebe dobrý, pohyb potřebujeme všichni.
Ale nedá se nic dělat, prostě jen zatnout zuby a vydržet…

Petr Riedl

Podívej se zda máš z tohoto předmětu takovou fobii ,nech se trvale osvobodit od tvého lékaře či od psychologa záleží na lékaři, důležité je to nevzdávat, já mám dodnes na tv velmi silný odpor, díky jednomu zanindrakovanemu kantorovy, který mě málem dostal na invalidní vozík, jeden debilni kotoul, dodnes mám následky a jsem v částečném invalidním důchodu s bederní páteří, takto školy vychovávají děti v TV , tento předmět má být dobrovolný a neklasifikovaný