kiss.miss

bojím se říct rodičům že chci jít na taneční školu

mám takový problém já chci jít na taneční školu a bojím se to říct rodičům nevím co mám dělat

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to zkus nejprv chytre,poloz jim otazku-jestli maji neco proti tanecni skole,nebo co by tomu rekli-kdyby si o tanecni skole uvazovala.Podle reakce,poznas jak jim to vypovedet i s argumentama a tady jde hlavne o tebe.Tak natukavej…drzim pal­ce

Další odpovědi
atriplex

Pokud máš na mysli taneční konzervatoř, tak je to pochopitelně velmi vážné rozhodnutí. Na konzervatoř se nastupuje ve věku „jako do šesté třídy na základce“. Musíš projít náročným přijímacím řízením. Zjišťuje se, zda máš ty správné dispozice – správně vytočené klouby, abys mohla dobře zvedat nohy a pod. Dále se zjišťuje, zda máš hudební sluch a nechybí ani vyšetření u specializovaného lékaře, zda jsi zdravá. Profesionální tanec je nesmírně fyzicky náročný. Jsi ochotná vstávat každý den za tmy a za tmy chodit zcela vyčerpaná domů? Jsi připravena na to, že budeš 8 let dřít na konzervatoři a pak třeba neseženeš angažmá v divadle a budeš muset jít třeba prodávat do obchodu? Jsi připravená na to, že budeš vždy jen ta poslední labuť, která nikdy nebude ta první? Jsi připravena na to, že budeš se celý život bojovat se zraněními a trvalými následky, ikdyž budeš ta poslední ve sboru? Pokud si na vše odpověděla ano, chceš to risknout, tak jdi do toho. Třeba budeš nakonec primabalerína třeba jako Klimentová.

Michal

Rodiče se s tím budou muset smířit,protože dělat tanec nemůže každý a oni si myslí,že v životě nebudeš mít žádné důstojné postavení.Při prvním úspěchu tě snad pochopí.Získej na svoji stranu alespoň jednoho z rodičů.

Zdroj: život

Nuk nuk

Máš pravdu někteří rodiče nechápou, že i taneční škola je škola, a že i tanec se dá využít jako povolání. Zkus jim to vysvětlit, že víš, že to bude dřina, ale že Tě tanec baví a chtěla bys být profesionální tanečnice.

lorja

Chce to nabrat odvahu a jít do boje.Sedni si s rodiči a v klidu jim pověz o svém přání studovat taneční školu.Pro představu jaké jsou požadavky pro přijetí se podívejte na odkaz :

Zdroj: http://www.tkbrno­.cz/informace/pred­poklady_studi­um.html