nikolka-101

Bojím se lítat letadlem protože spadne a ja stroskotám nebo umřu mám se bát?

Nebím čím to je ale se prostě bojím vite.

Nejlepší odpověď
perry001

letadlo je jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků – však se podívejte na poměr nehod auto vs. letadlo každý den…nebál bych se toho, že zrovna ten let kterým poletím spadne :)

Další odpovědi
fcoop

Zkus se mrknout – stačí jedním očkem – na statistiky. Létání je nesrovnatelně nejbezpečnější způsob dopravy.
Statisticky – těm,co mají tu smůlu,že jdou k zemi,je statistika houby platná.
Vážně – takhle se nedá uvažovat.To bys nemohla vystrčit nos z baráku.
A ani tam není nikdo nikdy v bezpečí.

Terryle

Rozumný vysvětlování (lítání je fakt nejbezpečnější druh dopravy, a my jsme mezi světovou špičkou – vědělas, že český letadlo nespadlo už 35 let? :) nezabírá? Fakt jsme na tom dobře, máme letadla v dobrým technickým stavu, perfektně proškolený posádky, výborně vybavený letiště, spolehlivý dispečery atd.

Když sedneš do letadla, zkus se soustředit na něco jinýho. Muziku, film, povídej si s někým, nebo se koukej z okýnka – vždyť to je nádherný :o)

A pokud tohle všecko nepomáhá, tak je ještě jeden způsob – ale není úplně levný. ČSA čas od času pořádají kurzy na simulátorech, kde učí lidi zbavit se strachu z lítání. Všecko ti vysvětlí, co se kdy při letu děje a co se dělá v případě nějakých problémů. Spousta lidí má strach jen proto, že neví, co se děje, co se může stát a jak se mají správně chovat. Ale koukala jsem na stránky, že to stojí skoro 8.000… ale kdybys v budoucnu lítala častěji a měla pokaždé trpět hrůzou, tak to možná za úvahu stojí. http://www.csa­.cz/cs/posadky/pos_vyc­vik_posadek/pos_dal­si/pos_letbezes­trachu.htm

Ona se naprostá většina problémů s letadlem dá vyřešit a přistane se. Aby to skončilo tragédií, musí buď blbě zareagovat piloti, nebo to je extrémní shoda spousty hloupejch náhod. Ale „obyčejný“ potíže, jako vysazení motoru, problém s řízením nebo i díra do trupu se většinou povede vyřešit a nikomu se nic vážnýho nestane. Takže se vážně neboj :o)

PS: Hrozně se mi líbí věta, která sice zní divně, ale je fakt pravdivá: Letadlo CHCE lítat :o) protože je to jeho přirozenost – křídlo ho nadnáší. A i když se naskytne nějakej problém, tak mají většinou piloti dost času na to, aby ho vyřešili.

Zdroj: http://www.csa­.cz/cs/posadky/pos_vyc­vik_posadek/pos_dal­si/pos_letbezes­trachu.htm

FikeCZ

Ničeho se neboj..Ja na dovču letel letadlem po prve hrozně sem se bal a ted bych lital furt!Oni jak se to letadlo rozjede ti ukazuji že kdyby se něco stalo že máš nouzove vychody a že musíš nasadit masku a takove kraviny a než se naděje si davno ve vzduchu :) Je to nadhera jak se to rozjiždí a tebe to přimačkne do sedadla:) Uvidiš že se ti to bude libit

funky

Je pravda, že když už se stane nějaký průšvih s letadlem ve vzduchu tak to většinou končí špatně. Ale jak už tady bylo zmíňěno – statisticky je nehoda letadla velmi málo pravděpodobná oproti ostatním dopravním prostředkům…

baghira

Racionální argumenty tu jsou, ale chápu, že na fobii není nic racionálního.

Pokud lítáš jednou za rok na dovolenou, tak to holt přežiješ. Dobrý je po startu požádat letušku o panáka nebo dva (nebo tři – ale zase je dobrý po přistání opustit letadlo po svých).

Pokud musíš létat častěji, třeba z pracovních důvodů, tak si pohledej terapeuta, který dělá fobie.

gnosis

letadlo neztroskota, leda ze by to Vase melo lodni sroub. a to nema, takze se nemate ceho bat :)