Boiler si spíná kdy chce jak to ?

Jednou nesepne třeba dva tři dny a pak zas spíná týden stále i když si vody jen cucnu , sice mám 200 litroví což vydrží pro dva ty 3 dny teplé vez problému ze vším " Luxusem " ale je to natěsno , kde ,může být chyba , ?? , já bych řekl termostat ale to by byla divná chyba .

Nejlepší odpověď
mosoj

A co voda když nesepne. Je teplá nebo studená. Zkuste v případě že nesepne přidat na termostatu ( samozřejmě za předpokkladu že je sepnut NT) , pokud sepne je to v pořádku. Jak máte spínání NT ? HDO nebo ještě časovým spínačem ( to snad již nikde není, ale kdo ví). Jinak málo informací pro nějakou kloudnou radu.

Další odpovědi
franku

Nejspíš termostat.Asi opálené kontakty a proto to proud někdy sepne a někdy.

Hlada

Nejdřív je potřeba měřit ve stavu, v jakém to je. Chyba může být kdekoli, včetně stykače v rozvaděči. Nedoporučuju zatím s ničím hýbat. Není to složité, na zjištění závady bude nejspíš stačit fázovka s elektromagne­tickou zkoušečkou. Při nejlepší vůli ale dávat sem rady jak na to se mi jeví jako nevhodné. Přece jen jde o elektriku ve vodě. Raději si pozvěte elektrikáře.

oskar

Vyměnit,nebo vyčistit topné tělísko.

Mapel

Je to trochu složitější než bylo v odpovědích a závad může být více. Pro předběžnou diagnózu by bylo potřebné víc informací. Je možno napsat na můj mejl.