štamgast

Bodnutí hmyzem-může se něco vážnějšího stát?

Včera na kole mě bodnul neznámý hmyz (asi hovado) do kloubu na levé noze nad chodidlem a teď to mám nateklé tak že nevidím kloub a trochu to svědí, červené to je jen trochu. Problém je, že mě to bodlo pravděpodobně při zastávce u postřikem ošetřeného pole s obilím. Může se něco stát nebo se to časem vyléčí? Jo a potírám to gelem proti bodnutí hmyzem.

Nejlepší odpověď
beer

Postřikem ošetřené pole nemá s následky bodnutí nic společného a tvůj postup odstranění následků je postačující.

Další odpovědi
mosoj

Pokud jsi krátce po bodnutí nedostal anafylaktický šok ( alergie), tak to zřejmě přežiješ. Pokud nevíš co to bylo, těžko hádat. Již i u nás existují jedovatí pavouci ( zápřednice a pod) ale i to se dá přežít.

arygnoc

jedná sa o vniknutie cudzej bielkoviny do organizmu, proti čomu sa organizmus bráni.
Záleží iba na obrannom mechanizme vášho organizmu, ako táto reakcia prebehne, u každého je iná.
Bodnutie hmyzom môže spôsobiť iba svrbenie, ale aj opuchy, zápaly, silné bolesti až znecitlivenie miesta vpichu, či pocity brnenia a pálenia.
Záleží i na druhu hmyzu, niektoré prenášajú i nepríjemné choroby.
V posledných rokoch sa i u nás vyskytujú komáre rodu Anofeles, prenášače malárie, najmä stredomorský komár tigrí, ktoré bodnutie je obzvlášť nepríjemné.

Pri pretrvávajúcich obtiažiach (3 a viac dní) treba navštíviť lekára.

Drap

Riziko je minimální, nedělal bych si s tím starosti. Daleko nebezpečnější může být drobný bodaneček od komára či muchničky.

zjentek

já znám (kromě hovada ,)) takové pidimušky ve tvaru trojúhelníku (jako malá stíhačka), motá se to kolem koní třeba, název jsem zapomenul, ale ta když tě veme, tak je to boule jak pěst a ani v tom nemusí být pesticid, což je taky nebezpečné, ale imunita zdravého člověka by si s tím měla poradit sama, jinak dobrý je tea tree oil a vůbec nejlepší na bodnutí hmyzem je vápno s vodou na kašičku, okamžitě po vpichu ,)

pusinka50

Přilož si na to místo bodnutí plátek cibule, nebo tvaroh či bílý jogurt, na to igelit a zavaž si to na noc šátkem či obvazem, vše toto „vytahuje“ otok z ran. Máš prostě silnější reakci, to bude dobré