Avatar uživatele
Kai

Bodnutí hmyzem – jak poznám, že byl infikovaný?

Ve čtvrtek mě píchla nejspíš včela nebo vosa na předloktí, ihned jsem potřela octem, večer jsem zpozorovala červený kolečko, které svědí a na pohmat je „tvrdé.“ Může být infikované? Alergii nemám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3538 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Spíše to nic závažného nebude, nejspíš jen ranka zhnisala – udělá se ti vřídek.
Pokud se to ale ´nevyvrbí´ během dne či dvou, návštěvou u doktora nic nepokazíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Také jsem neslyšela, že by vosa nebo včela něco vážného přenášela, ale to neznamená, že by se to nemohlo stát.

Pokud myslíš nákazu borelou nebo takové ty podobné svinstva, tak se vytvoří červený flak a kolem něj kruh.

Na internetu se dá najít hodně fotek např. tady http://tema.no­vinky.cz/lymska-borelioza#utm_sou­rce=search.sez­nam.cz&utm_me­dium=hint&utm_ter­m=borelioza&ut­m_content=novin­ky

Vždy jsem četla, že to přenáší klíšťata. Jenže mám známou a ta klíště neměla, píchl ji nějaký hmyz a dostala boreliózu:-((( Léčila to dva roky, naštěstí se ji ten flek udělal, tak to podchytl doktor hned v začátku. Tím tě nehodlám strašit, je velice pravděpodobné, že to máš jen alergii, které dopomohlo třeba sluníčko, nebo nějaký krém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Včely ani vosy nepřenášejí většinou žádné choroby. Jestli byl hmyz infikovaný poznáš propuknutím nemoci, v některých případech i laboratorní­mi testy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek