mosoj

Blýská se konečně na lepší časy?

Tvrdé vybržďování na silnici bylo překvalifikováno na pokus o vraždu. V Německu je český řidič kamionu obžalován za předjíždění, také jako za pokus o vraždu. Takovýchto případů je již více. Uvědomí si, řidiči, kteří najíždějí na auta před sebou, svítí dálkovými světlomety do očí, nebo nutí jiného účastníka silničního provozu aby se choval podle jejich, zcela „určitě správných“ představ, že to je stejná kvalifikace. Kolik takových řidičů bude muset být podle těchto paragrafů odsouzeno aby se situace na našich silnicích zlepšila? Zbraň není jenom střelná. Konečně to naší justici došlo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Doufám, že se blýská. Hovada, nezodpovědní řidiči a magoři na silnicích nemají co dělat. Setkal jsem se s kamióňákem, za kterým jsem se v klikaté silnici do kopce dlouze ploužil a ten dobrák mi levicí z okénka pokynul, že můžu předjet. Naštěstí jsem neuvěřil, jinak by byla čelní srážka.

Další odpovědi
cukrar

Asi to došlo vyšetřovatelům.
Bude jen lépe.

zjentek

Prosím já mám dotaz!

Snaží se mě předjet frajer na plný čáře, proti všem silničním předpisům. Jenže já mám nadupanou káru a tak mu přidám a nepustím jej a nepustím. Prostě, jedeme furt vedle sebe, trvá to, minuta jak hodina, koukáme na sebe a jeden z nás se směje a jeden mračí. No a kdo z nás by zde měl být obviněnej z pokusu o vrařdu? Díky!

Drap

Bohužel, prozatím neblýská.

mosoj

Zjentek, je to sice trošku z jiného soudku, ale budeš se divit, nejblíže jsi k tomu ty.

zjentek

No právě že se divit vůbec nebudu. To musíš koukat na věc nestranně! Hele, když budu brzdou provozu i nevybržďovanej a „kopytem silnic“ všeobecně a vlastní „opatrností“ se stanu provozunebezpečným, asi taky neuvidím nic jinýho než jen TY PROKLETÝ VYBRŽĎOVAČE BEZCHARAKTERNÍ… že­jo?

zjentek

Nebo jinak: provoz je na pokraji kolapsu, protože já jsem pičmont, ale já jsem happy, protože JÁ o tom nevím a navíc mám za volantem svá práva! Chuj s povinnostma spojenýma s plynulostí sil. provozu! Máme řidičáky a jedém!

Chci jen říci, že musí platit i pověstná druhá strana mince, kdy musí existovat šance také kohokoli vybrzdit, pokud je zoufalá potřeba upozornit na nebezpečí trotla za volantem, ne-li přímo jej stejným způsobem rovnou odstavit z provozu!