Jirka00

Blikání monitoru u PC

Asi před týdnem mi při spouštění PC blikal monitor, při každém bliknutí zapípal, ale po přihlášení vše přestalo. Frekvence blikání se stále zvyšuje, v čem může být chyba? Můžu já jako laik v tuto chvíli něco udělat? Děkuji

Odpovědi
cochee

Jako laik asi nic, odhaduju, že se ti kazí podsvícení – buď invertor nebo CCFL, můžeš si to představit jako zářivka (to je ta CCFL) a její startér (invertor), případně obojí. Pokud ale máš už moderní LED monitor (LED netvoří obrazové body, ale opět to podsvícení), tak je závada v něčem úplně jiném.