zzzzz

Blikající reklama, také ji nenávidíte? Může vyvolat záchvat?

Před časem jsem na internetu četla, že to u epileptiků může vyvolat i záchvat. Myslíte si, že je to pravda? Já epileptik nejsem, a je mi to extremně nepříjemné, tahá mi to oči.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

ano může způsobit záchvat. stejně tak světelné efekty na koncertech, kdy nad kapelou blikají barevná světla nebo v TV, když je nějaká scéna v noci při vypnutém elektrickém proudu a blikají světla nouzového osvětlení.

Další odpovědi
Illines

Asi takto,jak vsem-kam se hrabe zdravi na ekonomiku a dravost nesmyslu.

No tak záchvat nevim,nevim a jestli by nekdo mohl dostat, je to možný ,ale pro oči to dobrý fakt neni,je to spiš nepřijemný ://

ratava

Záchvat to může vyvolat asi jen u fotosenzitivních epilepsií…
Jinak u mě pomáhá na reklamu na vteřinu ledabyle kouknout a pak ji už ani nevnímám… Ale to asi u každého funguje jinak…

anonym

pro jistotu doporučuji používat například prohlížeč Firefox a nainstalovat doplněk Adblocker. Žádné blikající reklamy už na internetu neuvidíte.
Doplňuji:
ani žádné jiné..

anonym

Já také používám Firefox a teď asi prozradím velké tajemství. Úplně nahoře vpravo je červený čtvereček X, a když na něj klikneš, tak je konec reklamy.

mosoj

Občas dostávám záchcat vzteku a někdy, ale hodně málo záchvat smíchu.

led

Záleží od farby, intenzity a rýchlosti blikania. Pre epileptika to môže pôsobiť ako spúšťač záchvatu. Podobné to je napríklad pri rýchlej ceste alejou stromov. Dokonca spúšťačom môže byť i intenívny, nevhodne sfarbený a kontrastný záblesk svetla /záchvat počas predstavenia v divadle/ .